קבוצת אקים חיפה היא אלופת ישראל בכדורסל, לאחר שבסוף השבוע זכתה בטורניר סוף העונה של "וירטוס ישראל - עמותה למשחקים מיוחדים".
4 צפייה בגלריה
אקים חיפה
אקים חיפה
אלופים. חברי קבוצת אקים חיפה עם הגביע
(צילום: עומרי סלנר)
קבוצת הכדורסל של אקים חיפה פועלת עשרות שנים ומשחקים בה 14 שחקנים, חלקם מתמודדים עם אוטיזם וחלקם עם מוגבלות שכלית-התפתחותית. בשנה החולפת, שיחקה הקבוצה בבית א', מול הקבוצות ברמה הגבוהה ביותר, וניצחונה בסוף השבוע ממקם אותה במקום הראשון ומקנה לה את תואר האליפות.
יונת שיינבאום מצליח, מאמנת הקבוצה ב-22 שנים האחרונות, מספרת שמשחק הגמר נערך ברמת גן, וכי השחקנים באו מוכנים וניצחו את שני המשחקים הקשים והצמודים שהיו להם. "זו השנה הראשונה שהקבוצה משחקת בבית העליון וזו גם הפעם הראשונה שאנחנו זוכים באליפות, לכן האושר כפול. השחקנים חברים גם מחוץ למגרש, וזה הדבר הכי חשוב בקבוצה", היא אומרת.
4 צפייה בגלריה
אקים חיפה
אקים חיפה
עובדים קשה. חברי קבוצת אקים חיפה
(צילום: עומרי סלנר)
יובל בוקין, בן 22 מהקריות, שמשחק כבר 3 שנים בנבחרת של אקים חיפה, מעיד כי זה הדבר הכי טוב שבחר לעשות בחיים, ומפרט את המהלך הכי טוב שלו: "הייתי אחד מול 3 שחקנים מולי, עברתי אותם ושמתי עליהם סל על הראש. בטורניר, ניצחנו את אקים רמת גן, בית ספר אבן גבירול מחיפה ועוד. יש אצלנו שחקנים בולטים יותר ופחות, אבל אנחנו קבוצה וזה מה שחשוב. במהלך העונה קלעתי בממוצע 10 נקודות למשחק, והחוויה הכי טובה שלי מהמשחקים היא שניצחנו באחד הטורנירים את ליאו-בק, הקבוצה שממנה הגעתי לבית חנה. בעונה הבאה, אני מצפה שנשמור על התואר של האליפות, שיצטרפו עוד שחקנים לקבוצה ושנצא לטורניר בחו"ל.
4 צפייה בגלריה
אקים חיפה
אקים חיפה
קודם כל ספורטאים. אקים חיפה
(צילום: עומרי סלנר)
שיינבאום מצליח, שבמקביל להיותה מאמנת הקבוצה היא גם מדריכה במועדון החברתי "בית חנה" של אקים חיפה, מציינת שהיא לא מוכנה לקבל לנבחרת שחקנים שהם לא ספורטאים. "זאת אומרת שאם נותנים לך מכה במשחק, אתה לא מחזיר. זה קורה הרבה בטורנירים - יש אמוציות, מכות קשות במהלך משחקים, אבל אצלנו אף אחד לא מגיב, כולם שומרים על רוח ספורטיבית. אנחנו גם לא צועקים על אף אחד. אם מישהו קולע, כולם מוחאים לו כפיים. במשחקי הבית שלנו, בחיפה, מגיע קהל שכולל הורים, מדריכים וחברים של השחקנים מהדיור בקהילה. אחת האימהות אמרה לי השנה שזו הפעם הראשונה שהיא מגיעה לראות את הבן שלה משחק אחרי 8 שנים, וזה ריגש אותי מאוד. אימא אחרת באה עם כאבים חזקים ברגל לראות את בנה משחק ואבא של אחד השחקנים שיבח את רמת המשחק ואת המשחק הקבוצתי. ההורים היו ממש גאים בשחקנים וכמובן שניצחנו, זה עודד את השחקנים ואותי מילא גאווה".
4 צפייה בגלריה
אקים חיפה
אקים חיפה
רוצים לצאת לחו"ל. אקים חיפה
(צילום: עומרי סלנר)
קראו גם: >>
עמותת אקים חיפה שומרת על זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות, מעניקה להם שירותי חינוך וטיפול במטרה להובילם למיצוי מלא של יכולותיהם ולהשתלבות מלאה בקהילה. תכניות העמותה מזה 70 שנה ומעלה לחינוך וטיפול שינתה את חייהם של עשרות אלפי ילדים, בוגרים ומזדקנים עם מוגבלות, כמו גם את חייהם של בני משפחתם, באזור חיפה רבתי – מטירת כרמל בדרום, דרך חיפה והקריות ועד יישובי הגליל בצפון. העמותה מפעילה מערך דיור, בית ספר לחינוך מיוחד, מרכז יום לבוגרים, מועדון חברתי ופעילויות נוספות, שמובילות לביטוי עצמי, בחירה חופשית ומימוש יכולותיו של האדם בקהילה בה הוא חי כאזרח התורם לחברה.