אל תקראו את זה.
טוב כבר קראתם את השורה הראשונה, אז לפחות אל תמשיכו לשורה השנייה.
אתם עדיין כאן? הרי כתוב אל תקראו את זה. תראו מה זה, ככל שמבקשים מאיתנו משהו בניגוד לטבע, יצר ההתנגדות והדווקאיות הבסיסי גובר ומושך אותנו אליו כמו פרפר לאש.
2 צפייה בגלריה
אורן מאיר והצעה לדגל חדש לחיפה
אורן מאיר והצעה לדגל חדש לחיפה
אורן מאיר והצעה לדגל חדש לחיפה
(צילום: ,פרטי, אלעד גרשגורן, עיריית חיפה)
האירוניה היא, שאם הייתי מבקש מכם שתקדישו מספר דקות מזמנכם לקרוא את הטור כי הוא חשוב, סביר להניח שאחוז גדול מהקוראים היה פורש בכותרת.
הטכניקה הזאת בפרסום ותורת השכנוע נקראת הפוך על הפוך או שימוש בכוח ההתנגדות של היריב, אז למה כשזה מגיע לסוגיות הרות גורל, כולנו יוצאים מגדרנו כדי לנסות לשכנע את הצד השני בצדקת דרכנו עם הראש בקיר.
מיליוני טונות של פלסטיק זורמים בכל שנה לאוקיינוסים, ולאחרונה הגיע "אי" הפלסטיק באוקיינוס השקט לגודלה של פי 80 ממדינת ישראל ולגודלה של כל מדינת טקסס ואף יותר. יוזמה של קרן האוקיינוסים מפלסטיק ופלטפורמת המדיה הבריטית LADbible ביקשה להכיר בו כמדינה עצמאית תחת השם "איי הפלסטיק" - על מנת להקנות למקום את ההגנה הסביבתית המוקצית על פי החוק הבין לאומי למדינות. ברגע שמדינה מוכרת כמדינה רשמית, אז מדינות אחרות מחויבות לסייע לנקות אותה.
ב- 2017 האו"ם הכיר בבקשה הרשמית של קרן האוקיינוסים להפוך את "איי הפלסטיק" למדינה ה-196 בעולם, ומתוקף כך כאמור יהיה זכאי האי לחוק ההגנה הסביבתי הניתן למדינות. מאז, זכה אי האוקיינוסים בעיצוב של דגל רשמי (בקבוק פלסטיק שצף בים) בדרכון שעשוי מחומרים מתכלים, במטבע בשם Debris (שברי פסולת) בבולים משלו וכמובן באזרחים שתנאי הקבלה שלהם לאי הייתה הצהרה על תמיכתם בפירוקו מפלסטיק.
2 צפייה בגלריה
חזירי בר
חזירי בר
חזירי בר
(צילום: אלעד גרשגורן)
קראו גם: >>
בחיפה אנו התושבים נלחמים שנים נגד תופעת החזירים, התחינות, הבקשות, פציעות התושבים, הפחד, האימה מזמן הפסיקו לשחק תפקיד אצל מקבלי ההחלטות. אולי הגיע הזמן שבמקום שנתחנן למיגור המפגע התברואתי הגדול ביותר ברחובות העיר חיפה מאז הקמתה, פשוט נעודד את התופעה ונעלה אותה על נס. מהיום במקום די לחזירים! נקצה לצד נתיב האופניים עוד נתיב מיוחד לחזירים ונחליף את יום אימוץ הכלבים המסורתי ליום אימוץ החזירים 'חזיר מחמד לכל אחד'. כן כן העיר חיפה תאמץ את החזירים לחיכה ואל סמל העיר והדגל נוסיף אפילו חזיר בר, אם כבר אז כבר.
בתל אביב יצחקו, בירושלים יגחכו, אבל בחיפה, אולי מקבלי ההחלטות סוף סוף יתעשתו.
הכותב אורן מאיר מרצה לחשיבה פורצת דרך שופט פרסום בעולם ובעל משרד הפרסום אדיקט ישראל.