לאחרונה נערך כנס רב משתתפים של דיירי רחוב הרב מימון 36-46 בשכונת נווה שאנן, הממוקמת במיקום אטרקטיבי במיוחד, בסמיכות למוסד הטכניון, מה שהפך אותה למוקד משיכה משמעותי עבור דיירים צעירים ומשקיעים.
2 צפייה בגלריה
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
(צילום: פרטי)
כנס זה היווה את תחילתו של תהליך חתימת דיירים על חוזים מול אזורים. בתוך זמן שיא של כשלושה שבועות בלבד חתמו על הסכם הפינוי בינוי כ-80% מהדיירים, מה שמהווה רוב דרוש המאפשר התקדמות להגשת תוכנית.
במסגרת התכנון המוצע יפונו 5 בנייני רכבת ישנים הכוללים 102 יחידות דיור קיימות, ובמקומם ייבנו מגדלים חדשים בסטנדרט בנייה גבוה, שיכללו מעל 400 יחידות דיור חדשות, ב-4 או 6 בניינים בני 20 קומות, שלחלקם מסחר מלווה רחוב והכל לרווחת התושבים.
כאמור, לאחר משא ומתן בין באי כוחם, הגיעו הצדדים להסכם פינוי-בינוי סופי, שעיקריו הוצגו לדיירים במהלך הכנס המוזכר לעיל, בדגש על התמורות והבטוחות. על פי הקבוע בהסכם, יקבלו הדיירים דירה גדולה משמעותית מזו הקיימת כיום, עם ממ"ד, מרפסת שמש, חניה ומחסן, ובכך ישדרגו משמעותית את רמת חייהם. ההיענות מעוררת ההשראה מצד דיירי המתחם מלמדת על מידת מעורבותם בפרויקט והצמא העז מצדם, כמו גם מצדה של אזורים, לראות את הפרויקט קורם עור וגידים כבר עתה, מהר ככל האפשר.

2 צפייה בגלריה
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
רחוב הרב מיימון והבניינים שיפונו
(צילום: פרטי)

קרא עוד:

דיירי המתחם מיוצגים על ידי משרד עוה"ד רולוף, ינאי ושות' וחברת אזורים מיוצגת ע"י משרד עוה"ד אושרי שלוש ושות'.
בנוסף, אזורים זכתה בשנה האחרונה במספר מכרזי דיירים בעיר חיפה, לרבות בשדרות דגניה, זלמן שניאור. אלו מתווספים לפרויקטים של אזורים בקריית ביאליק, שם חתם לאחרונה בתוך כשבועיים רוב דרוש של הדיירים על הסכם פינוי בינוי במתחם שמקדמת אזורים ברחוב הגליל ובטירת כרמל, שגם בה תקעה אזורים יתד ראשון כשהחתימה כבר כמעט מחצית מהדיירים על פרויקט התחדשות עירונית אותו היא מקדמת במתחם ברחוב החרוב. כל אלה מסתכמים בלמעלה מ־3,000 דירות שאזורים צפויה להקים בפרויקטי התחדשות עירונית בצפון.
אייל טישל, סמנכ"ל התחדשות עירונית באזורים: "אני מברך על האמון שזכינו לו מצד הדיירים במתחם הרב מימון שבחיפה. אזור הצפון כולו חווה שינויים משמעותיים המצביעים על פוטנציאל ההתחדשות העירונית שם. בחודש האחרו, הגענו לחתימה מול רוב נדרש של דיירים בכמות פרויקטים לא מבוטלת".