צעד גדול נוסף לקראת התחדשות עירונית של שכונת קריית אליעזר. חברת מטרופוליס קיימה מספר פגישות מול העירייה במסגרתן הושג פתרון תכנוני שיאפשר את קידום תוכנית פינוי בינוי רחבת היקף בשכונה הוותיקה.
1 צפייה בגלריה
אזור המיועד לפינוי בינוי בקרית אליעזר
אזור המיועד לפינוי בינוי בקרית אליעזר
אזור המיועד לפינוי בינוי בקרית אליעזר
(צילום: ניר הופמן)
קראו גם: >>
במסגרת התוכנית המקודמת ייהרסו כ-600 דירות בבניינים שנבנו בשנות ה-50 ובמקומם ייבנו כ-2,400 דירות חדשות במספר בניינים.
אחרי שורת פגישות עם דיירים, בימים אלו מתחמים ראשונים חותמים על הסכמי פינוי בינוי מחייבים מול חברת מטרופוליס.
על פי הערכות, חתימת ההסכמים תסתיים בתוך 3 חודשים, ולאחר 3-4 חודשים נוספים תוגש תב"ע חדשה. צפי להתחלת בנייה בפרויקט היא בעוד כשנתיים עד שלוש שנים.
לטובת האצת התוכנית במטרופוליס שכרו את שירותיהם של שני משרדי אדריכלים מובילים, פרופ' ברוך ברוך, ומשרד אדריכלים שורץ – בסנוסוף. את החברה מלווה עו"ד איתי פריד ממשרד עורכי הדין רון ברנט.
הפרויקט יכלול מאות בתים בארבעה מתחמים ברחובות הזית, אבנר, עמל, אברהם ליסין ויואב. בשבועות האחרונים קיימה החברה מספר רב של כנסים לטובת גיבוש ארבעת מתחמים. לנוחות הדיירים, פתחה החברה סניף בשכונה אליו מוזמנים בעלי הדירות להגיע לטובת קבלת פרטים וכל מידע נוסף שהם זקוקים לו לקידום הפרויקט.
מנכ"ל חברת מטרופוליס, אודי בלום: "הפרויקט הזה טומן בחובו הזדמנות אמיתית לחידוש נרחב של כל האזור, שכן מדובר בפרויקט בסדר גודל אדיר אשר ישפיע על קריית אליעזר כולה וימצב אותה כשכונה איכותית ויוקרתית בעיר. פרויקטים מסוג זה תואמים את המדיניות הרווחת היום במנהל התכנון, הרשות להתחדשות עירונית וראשי העיריות לפיתוח של מתחמים, תוך מתן מענה לא רק ברמת הבניין הבודד אלא ברמה כוללת של מתחם ושכונה".
כל החדשות והעדכונים במיינט חדשות חיפה.
להצטרפות לקבוצת העדכונים של mynet חיפה >>> https://chat.whatsapp.com/IwYf2NjAQDTBV4EaIrqXrU