משטרה עצרה 3 רוקחים ועיכבה לחקירה רופאה בחשד כי היו מעורבים במקרים של מתן תרופות אונקולוגיות פגות תוקף לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. מעצרם של שלושת הרוקחים הוארך הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בעכו
מעצר בפרשת תרופות פגות התוקף
(משטרת ישראל)
ראשיתה של החקירה שפורסמה בהרחבה ב"מיינט חיפה", בתלונות שהוגשו ע"י משרד הבריאות ועובד המקום לפני כשנתיים שעניינם חשד למתן תרופות אונקולוגיות פגות תוקף שתוקפן הוארך לחולים אונקולוגים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. העבירות נמשכו לאורך מספר שנים.
המשטרה, באמצעות יחידת ההונאה של מחוז חוף יחד עם משרד הבריאות ורשות המסים פתחו בחקירה מאומצת ומורכבת לשם איסוף ראיות והגעה לחקר האמת.
מהחקירה עלה חשד כי זויפו התאריכים ומספרי האצוות של תרופות שהועברו לצוותים הרפואיים וכן בוצעו פעולות נוספות בתרופות פגות תוקף, זאת בכדי להסתיר את התיישנותן ועל מנת לרמות את תאריכי התפוקה.
2 צפייה בגלריה
מעצר בפרשת תרופות פגות תוקף ברמב"ם
מעצר בפרשת תרופות פגות תוקף ברמב"ם
תרופות שנתפסו במהלך הפשיטה
(משטרת ישראל)
אתמול (שני) בשעות הבוקר עצרו חוקרי מפלג ההונאה במחוז חוף יחד עם יחידת האכיפה במשרד הבריאות ופקיד שומה חקירות חיפה והצפון שני רוקחים (59 תושב פקיעין, 39 תושב שפרעם) ועיכבו לחקירה רופאה (38, קריית ביאליק) המועסקים בבית החולים רמב"ם. בנוסף עצרו חשוד נוסף, בעל בית מרקחת פרטי (52, מג'ד אל כרום) בחשד לעבירות על חוק הרוקחות, זיוף, טיפול רשלני בתרופות, קבלת דבר במרמה, השמטת הכנסות וניהול ספרי חשבונות כוזבים במזיד ובכוונה להתחמק ממס ועוד.
2 צפייה בגלריה
מעצר בפרשת תרופות פגות תוקף ברמב"ם
מעצר בפרשת תרופות פגות תוקף ברמב"ם
חשד לזיוף וקבלת דבר במרמה
(משטרת ישראל)
קראו גם: >>
בחיפושים שנערכו בבתי המרקחת ובביתו של הבעלים נתפסו ספרי חשבונות ומסמכים הקושרים את החשודים לעבירות המס. לבקשת המשטרה, הוארך מעצרם של החשודים הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בעכו: תושב פקיעין (59) ותושב שפרעם (39) עד ליום ה', תושב מג'ד אל כרום (52) עד ליום א'. החקירה נמשכת.
מרמב"ם נמסר כי: "רמב"ם מלווה בעניין זה ע"י הפרקליטות האזרחית בחיפה ופועל בהתאם להנחיותיה. באופן טבעי רמב"ם אינו מעורב בפעולות החקירה של משטרת ישראל - מעבר להיענות לבקשות להעברת מידע ופרטים שונים. אנו מנועים מלהרחיב ולהגיב בנושא כל זמן שההליך החקירתי והמשפטי בעיצומו".
פורסם לראשונה: 13:47, 21.12.21