בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ראשון) על חאלד אבו כליב 18 חודשי מאסר בפועל, ועל בן דודו מוחמד אבו כליב 7 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. זאת לאחר, שהשניים הורשעו בהתאם להודאתם בעבירות סחיטה באיומים שביצעו נגד קבלני בניין בעיר חיפה.
3 צפייה בגלריה
נתפסו
נתפסו
סחטו ואיימו
(שאטרסטוק)
בנוסף, גזר בית המשפט על הנאשמים מאסר על תנאי, קנס ופיצוי לנפגעי העבירה בגובה עשרות אלפי שקלים.
במסגרת הסדר טיעון, הגישו עו"ד טל פרג'ון ואלעד אשכנזי מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, כתב אישום מתוקן. על פי ההסכם, בין השנים 2019-2021 נהג חאלד לאתר קבלנים אשר עסקו בבניית ובשיפוץ מבנים לפי תמ"א 38 בעיר חיפה ולהציע להם "שירותי שמירה", כאשר באחד מהמקרים עשה זאת ביחד עם מוחמד.
3 צפייה בגלריה
בנייה
בנייה
סחיטת קבלנים
(shutterstock)
הנאשמים הבהירו לקבלנים כי האזור בו הם פעלו הוא אזור "בשליטתם", מתוקף היותם בני משפחת אבו כליב "השולטת בשטח", וכי עדיף להם לשכור את "שירותי השמירה שלהם" כי אחרת עלולים להיגרם נזקים לאתרים בהם עבדו או לרכוש המצוי בהם. בעקבות דברי הנאשמים, בחלק מהמקרים הסכימו הקבלנים ושילמו עשרות אלפי שקלים בעבור "שירותי שמירה".
על חאלד אבו כליב נגזרו 18 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצויים בגובה 75,000 שקלים, על מוחמד אבו כליב נגזרו 7 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי, קנס ופיצויים בגובה 10,000 שקלים.
3 צפייה בגלריה
סחיטה
סחיטה
שילמו "דמי שמירה"
(shutterstock)
קראו גם: >>
החקירה המורכבת נוהלה על ידי כוח משימה מיוחד אשר הוקם לאחרונה במטרה להילחם בתופעת סחיטת דמי חסות באמצעות חברות שמירה לכאורה, הכולל את יחידת יאל"כ -להב 433 במשטרת ישראל, המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, ובשיתוף הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ורשות המיסים.
תגובת עורך הדין תומר נוה שייצג את הנאשמים: "גזר הדין מאוזן וראוי ומשקלל נכונה את הנסיבות בתיק".
כל החדשות והעדכונים במיינט חדשות חיפה.
להצטרפות לקבוצת העדכונים של mynet חיפה >>> https://chat.whatsapp.com/IwYf2NjAQDTBV4EaIrqXrU