מורה לחינוך מיוחד באזור הצפון נפגעה מכדורגל שנבעט על ידי אחד התלמידים בבית הספר. מאז פגיעתה היא מנהלת מאבק משפטי להכרה במקרה כאירוע תאונת עבודה.
2 צפייה בגלריה
הלימודים יימשכו כרגיל
הלימודים יימשכו כרגיל
תאונת עבודה בבית ספר
(צילום המחשה: שאטרסטוק)
מאז המקרה שאירע לפני כשנה וחצי ועד היום, המורה סובלת מסחרחורות, כאבי ראש וצוואר. ועדיין בביטוח הלאומי לא ממהרים להכיר בנכות הקבועה שנגרמה לה ודחו את תביעותיה בנושא.
המורה, בשנות ה-40 לחייה, פנתה באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה לבית הדין לעבודה, ועתרה נגד קביעת ועדת הרופאים של הביטוח הלאומי לפיה הפגיעה לא הותירה בה נכות.
בתביעה שהגישה המורה, נטען כי לאחר המקרה שאירע לפני כשנה וחצי, והוכר כ"תאונת עבודה", קבעה ועדת רופאים של הביטוח הלאומי למורה 15% נכות זמנית למספר חודשים ולאחר מכן נקבע כי לא נותרה לה יותר נכות רפואית.
בפני ועדת הערעורים טענה המורה כי היא ממשיכה לסבול מסחרחורות וכאבי ראש וצוואר ונעזרת במשככי כאבים. רופאי הוועדה למרות שמצאו כי המורה "חשה תחושת סחרחורת במבחנים תנוחתיים", קבעו בהחלטתם כי אין תיעוד שלמורה היה "זעזוע מוח" ולכן לא נותרה לה נכות.

2 צפייה בגלריה
עו"ד סאמי אבו ורדה
עו"ד סאמי אבו ורדה
עו"ד סאמי אבו ורדה
(צילום: פרטי)

קראו עוד:

מנגד עו"ד סאמי אבו ורדה, הציג בערעור לבית המשפט, חוות דעת של מומחה נוירולוג לפיו מצבה של המורה "מעלה תמונה של זעזוע מוח". שופטת בית הדין לעבודה לובנא תלחמי סוידאן, קיבלה את טענות עורך הדין וקבעה כי ועדת הרופאים תדון שוב בערעור ותתייחס בין השאר לחוות הדעת של הנוירולוג על מנת לקבוע את הקשר שבין זעזוע המוח למצבה הרפואי ובהתאם לכך לקבוע את דרגת נכותה.