ראש עיריית חיפה יונה יהב פנה במכתב לשרת התחבורה, מירי רגב, בו הוא מבקש את התערבותה הדחופה להסדרת תאורה בכביש 2, במקטע שבין העיר חיפה לנתניה.
2 צפייה בגלריה
יהב ורגב
יהב ורגב
יהב ורגב
(צילום: נחום סגל, יואב דודקביץ')
במכתבו מציין ראש העיר, כי "כביש 2, שהוא הכביש העיקרי המוביל מהעיר חיפה לכיוון דרום, אינו מואר כולו במקטע הדרך שבין העיר חיפה לבין העיר נתניה וזאת, להבדיל, ממקטעים אחרים שלו - מהעיר נתניה דרומה, המוארים לכל אורכם".
"מדובר במקטע דרך משמעותי, שהיקף השימוש והמשתמשים בו רב ומכאן שאין חולק כי יש חובה להבטיח כי המקטע האמור, לכל אורכו, יהא מואר ויבטיח כי המשתמשים בו יוכלו לנהוג את רכבם בבטיחות", מציין ראש העיר.
"מקטע כביש זה", מוסיף יהב, "אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים, והוא בבחינת "פצצה מתקתקת" שעלולה לעלות בחיי אדם".

2 צפייה בגלריה
תאונה מחלף עתלית
תאונה מחלף עתלית
עוד תאונה בכביש החוף
(צילום ארכיון: איחוד הצלה)

קראו עוד:

במכתבו מפנה ראש העיר לדו"חות מבקר המדינה, בהם מודגשת החובה המוטלת על משרד התחבורה לפעול להקצאת תקציבים מתאימים ונדרשים להארת כבישים, זאת בשל החשיבות הרבה שיש לאמצעי תאורה במניעת תאונות קשות בכבישים.
את מכתבו מסיים יהב בפנייה אישית לשרה רגב, בבקשה כי תנחה בדחיפות את עובדי משרדה לפעול להסדרת תאורת לילה רציפה בכביש 2, לכל אורכו של מקטע הדרך המדובר, על מנת להבטיח את בטיחותם של המשתמשים במקטע כביש זה.