מדלית כסף באליפות העולם בשחייה המתקיימת בפורטוגל לורוניקה גירנקו, 24, מאילן חיפה, שסיימה במקום השני את מקצה 50 מטר חזה (קלאס 2) בזמן של 1.2:25.74 דקות. מאמנה של ורניקה הוא יעקב ביננסון.
1 צפייה בגלריה
ורוניקה גרינקו
ורוניקה גרינקו
ורוניקה גרינקו
(צילום: קרו איזקסון)
קראו גם: >>
ורנויקה: "ההרגשה מדהימה. זה פודיום ראשון שלי. הייתי פה בפורטוגל באליפות אירופה פספסתי את המקום השלישי, ויצאתי מהבריכה בוכה, ועכשיו אני מחייכת מאוזן לאוזן – יש לי מדלית כסף באליפות עולם!".
האב, ניקולאי גירנקו המלווה את ורוניקה לכל האימונים והתחרויות: "פשוט אין לי מילים. לא יודע מה להגיד. חיכיתי לזה 13 שנה! והנה זה הגיע. אין לי מילים."
יו"ר ההתאחדות לספורט נכים רו"ח אהוד רצאבי: "הידד ורוניקה כל הכבוד, גרמת לנו אושר רב. שנים של עבודה קשה ושל אימונים מפרכים הוכיחו הערב שהכל היה כדאי! זכית במדליה מכובדת באליפות עולם, סגנית אלופת עולם ואנחנו גאים בך כל כך!"
ד"ר אורית שטיין רייזנר, מנהלת בית החולים השיקומי רעות ת"א, המעניק חסות רפואית לנבחרת השחייה, אמרה: "בית החולים רעות גאה להיות המלווה הרפואי של נבחרת השחייה הפראלימפית ושותף להצלחות היוצאות מן הכלל של השחיינים. היום הוכיחה השחיינית ורוניקה גירנקו כי בזכות עבודה קשה, השמיים הם הגבול. ברכות חמות למדליסטית האלופה ולכל השחיינים שמהווים השראה רבה לכולנו."
נבחרת השחייה הפראלימפית החלה ביום ראשון את השתתפותה באליפות העולם 2022 בפורטוגל, אליה הגיעו יותר מ-500 שחיינים מ-60 מדינות. זהו האירוע הפראלימפי הגדול ביותר שנערך אי פעם בפורטוגל, והגדול ביותר מאז המשחקים בטוקיו שהתקיימו באוגוסט 2021.
פורסם לראשונה: 14:52, 14.06.22