בטקס חגיגי החלו (שלישי) עבודות הבניה בפרויקט התחדשות עירונית, בו נהרס לראשונה מבנה בטירת כרמל בהליך פינוי בינוי.
3 צפייה בגלריה
המגדלים שייבנו בפרויקט
המגדלים שייבנו בפרויקט
המגדלים שייבנו בפרויקט
(הדמיה: צחי וזאנה)

פינוי בינוי ראשון בטירת כרמל
(צילום: יחצ)

במהלך האירוע הרסו דחפורים מבנה ישן בן עשרות שנים ובו 16 יחידות דיור בפרויקט RENEW טירת כרמל שברחוב הכלניות 22 בעיר. הפרויקט מתבצע בהובלת חברת עמרם את נידם התחדשות עירונית, בבעלות משותפת של חברת הנדל"ן עמרם אברהם וחברת אלי נידם, ובמסגרתו יוקמו שני מגדלים בני 15 קומות כל אחד, ובהם מתוכננות 107 יחידות דיור.
מיקום הפרויקט, בכניסה המערבית לעיר, בסמוך לכביש 4, הופך אותו למבוקש מאוד עבור משפרי דיור רבים, מחיפה ומהאזור וכן מהעיר עצמה. אדריכל הפרויקט הוא צחי וזאנה.
דיירי הפרויקט, שגרים היום בדירות שלושה-ארבעה חדרים, יקבלו דירות חדשות בגודל ממוצע של כ-100 מ"ר ומרפסות מרווחות במבנים מודרניים עם נוף לים הנבנים בסטנדרטים גבוהים, כולל לובי מפואר, מעליות וחניה תת קרקעית. שיווק הפרויקט יצא לדרך לפני מספר שבועות, לאחר קבלת היתר בניה. דירות ארבעה חדרים עם מרפסת מוצעות למכירה החל ממחיר של 1.6 מיליון שקל, דירות חמישה חדרים עם מרפסת מוצעות למכירה החל ממחיר של 1.8 מיליון שקל, ופנטהאוזים מפוארים מוצעים למכירה החל ממחיר של שלושה מיליון שקל. המבנים צפויים להתאכלס בעוד כ-40 חודשים.

3 צפייה בגלריה
הריסת המבנה הישן
הריסת המבנה הישן
הריסת המבנה הישן
(צילום: יחצ)

אריה טל, ראש העיר טירת כרמל: "בשנים האחרונות נמצאת טירת כרמל בתנופת בניה, המבססת אותה כעיר בוטיק מתפתחת ומסקרנת עבור רבים המבקשים לבנות בה את ביתם. התחדשות השכונות הוותיקות מהווה מהלך משלים ובלתי נפרד, בהיותן הלב האורבני של העיר. בהתאם לכך, אנו ממשיכים לרכז מאמצים בפיתוחן, כשלנגד עינינו עומדים שיפור איכות חיי התושבים באמצעות חידוש ושדרוג תשתות המרחב הציבורי בשכונות, ובהעצמת ההון האנושי שהופך את טירת כרמל לעיר ייחודית ומיוחדת. אני מברך על הפרויקט הראשון שיצא היום לדרך, בדרך למימוש החזון העירוני מאחל לכולנו שנה של התחדשות והמשך עשייה מבורכת".

3 צפייה בגלריה
טקס הנחת אבן הפינה. מימין: אלי נידם ובנו, אבי פרץ, אריה טל, נועם גרייף
טקס הנחת אבן הפינה. מימין: אלי נידם ובנו, אבי פרץ, אריה טל, נועם גרייף
טקס הנחת אבן הפינה. מימין: אלי נידם ובנו, אבי פרץ, אריה טל, נועם גרייף
(צילום: יחצ)

אבי פרץ, מנכ"ל חברת RENEW עמרם את נידם: "אנו גאים לקדם את הפרויקט הראשון מסוגו בעיר הולדתי. זהו פרויקט שנבנה בסטנדרטים מתקדמים ובמפרט גבוה. אנו מזהים פוטנציאל עצום בטירת כרמל, שנמצאת בתהליך גדילה מהיר. זוהי סנונית ראשונה מבין מספר פרויקטי התחדשות עירונית שהחברה מקדמת בעיר, במסגרתם יקומו כ-3,000 דירות חדשות. אנו מודים לרשות המקומית ולראש העיר על שיתוף הפעולה לקידום הפרויקט".
יואל טלקר, חבר בנציגות הדיירים בבניין: "זהו פרויקט מבורך שמקדם את העיר כולה ואת בעלי הדירות בבניין. בתחילת הדרך לא האמנו שזה ייצא לפועל, והיום אנחנו מתרגשים על תחילת העבודות, רבות בזכות ההתעקשות והרצינות של היזם, וממתינים בציפייה לרגע שבו נקבל מפתח לדירה בבניין חדש ומודרני".
קראו גם: >>
פורסם לראשונה: 13:05, 19.10.22