המשבר בין ראש העיר חיפה עינת קליש וגזבר העירייה שמוליק מרמלשטיין מגיעים לנקודת רתיחה. בפוסט הפתוח לציבור ברשת הפייסבוק, תוקפת קליש את הגזבר וטוענת כי הוא אינו מונע חגיגות על חשבון משלם המיסים.
2 צפייה בגלריה
מרמלשטיין קליש
מרמלשטיין קליש
מרמלשטיין וקליש
(צילום: ראובן כהן עיריית חיפה)

כך כתבה: "בשבועיים האחרונים גיליתי שגזבר העירייה מוציא מעל 50 מנהלים לכנס השתלמות של שלושה ימים בבית מלון יוקרתי בים המלח. חלקם בכלל לא אמורים להיות שם. אני כמובן בעד השתלמויות מקצועיות, וגם אישרתי אותן, אבל השבוע גיליתי שלא כל העובדים שיוצאים למלון, בעלי זיקה מקצועית לכנס שנושאו ״רשויות מקומיות מול אתגר האינפלציה". דרשתי מהגזבר הסבר על הרלוונטיות של כל משתתף, אבל לא קיבלתי".
קליש מוסיפה: "במקום לקחת אחריות ניהולית ומקצועית ולוודא שאין טרמפיסטים על נסיעה לשלושה ימים במלון, כפי שהיה נהוג שנים רבות, החליט הגזבר לא להתמודד עם דרישתי להסרת העובדים שאינם רלוונטים לנושא ההשתלמות, והודיע שיבטל את ההשתתפות של כולם. וועד העובדים מיד קפץ על ההזדמנות ואישר את הנסיעה במקומו".

2 צפייה בגלריה
ראש העיר עינת קליש במועצת העיר
ראש העיר עינת קליש במועצת העיר
תוקפת בפומבי. קליש
(צילום: שרון צור)

לדבריה של קליש, לפני כחודש שלחה מכתב למשרד הפנים על כספים שקיבל בעבר הגזבר מיו"ר קופת התמלוגים של עיריית חיפה, שהוא גם יו"ר וועד העובדים, עבור היותו דירקטור בקופה. קליש: "קופה שגם מימנה לו נסיעות לכנסים בבתי מלון באילת. לא בכדי שהוועד רץ להגנתו. ציפיתי שגזבר העירייה יתפקד כ"שומר סף" וידאג להפסקת החגיגות על חשבון משלם המיסים. מהוועד כבר מזמן אין לי ציפיות בעניין".
קליש מבהירה כי בשוק הפרטי ניתן להתייעל ופלטר עובדים, בעוד שבעירייה יש מניעה לעשות כן. קליש: "בניגוד לשוק הפרטי, ייעול ושינוי תרבות ארגונית של מערכת ציבורית הוא תהליך ארוך ואיטי. עשיתי כבר הרבה עבודה ואני מכירה ויודעת מי העובדים שבאים לעבוד ומי העובדים ששכחו מה זה לתת שירות. גזבר העיריה זוכה להגנה מלאה מפני פיטורים ע"י ראש העיר, בהיותו "סטטוטורי", וזאת כיוון שהוא אמור לתפקד כ"שומר סף". אין ספק שזה חשוב, השאלה מה קורה כששומר הסף נמנע מלפעול נגד הכשלים?".
ראש העיר מסיימת את דבריה ומציינת: "אני אמשיך להתמודד בנחישות עם תחלואי המערכת ולגעת בהרגלים ודפוסים קשים שהשתרשו באירגון העירייה עשרות שנים. לא אשקוט ולא אפסיק עד שהמערכת תבריא".
קראו גם: >>