"תזמורת המהפכה" - מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ, בניהולם האמנותי של רועי אופנהיים וזהר שרון, מעלים מופע נוסף במסגרת סדרת המהפכה באופרה הישראלית, והפעם: "מצבי רוח" - מופע חדשני שבו הנגנים לא מפסיקים לנוע על הבמה.
2 צפייה בגלריה
תזמורת המהפכה
תזמורת המהפכה
תזמורת המהפכה
(צילום: אפרת מזור)
השניים - שייסדו את תזמורת המהפכה לפני 18 שנה – הם הילדים הרעים שמרדו באקדמיה למוסיקה והחליטו ליצור מוסיקה מחוץ למסגרת הקלאסית – בשילוב ז'אנרים שונים של מוסיקה ויחד עם תחומים שונים באומנויות הבמה (תיאטרון, מחול, אנימציה ועוד).
קראו גם:
מלבד עשייתו המוסיקלית של אופנהיים הוא מרצה בטכניון בחיפה, מפקד יחידת סיור מוטסת במילואים ואב לשניים. רועי התגלגל ללימודי המוסיקה לאחר שהתקבל לעבודה במוסד – שם ייעדו אותו לעבודה מבצעית ולכן הוא יכול היה לבחור ללמוד מה שירצה עד שיתחיל לעבוד. כך הוא הפך למוסיקאי ומרצה באוניברסיטה במקום למרגל...
את המסע המוסיקלי תתחיל התזמורת עם פרלוד של שופן, המשמש בסיס למטמפורזות מוסיקליות שכתב המלחין זהר שרון. המטמורפוזות של שרון שואבות את השראתן מהמוטיבים המוסיקליים של שופן, כאשר כל אחת מהן מאופיינת בהלך רוח מוסיקלי משלה (איטי ומלנכולי, מהיר ועליז, נמרץ ועצבני ועוד) ובהרכב ייחודי מתוך התזמורת.
2 צפייה בגלריה
תזמורת המהפכה
תזמורת המהפכה
תזמורת המהפכה
(צילום: אפרת מזור)
אל המטמפורזות הללו יצטרפו עיבודים תזמורתיים ליצירות קאנוניות אחרות, וביניהן הפרלוד לפסנתר במי מינור מאת יוהאן סבסטיאן באך, סטנדרט הבוסה-נובה "How Insensitive" של המלחין אנטוניו קרלוס ז'ובים והשיר "Exit Music" של להקת רדיוהד.
יכולותיהם הוירטואוזיות של נגני תזמורת המהפכה יעמדו בפני אתגר חדש - נגינה תוך כדי תנועה וללא תווים. הלך הרוח המוסיקלי הייחודי של כל מטמורפוזה נמצא בדיאלוג מתמיד עם התנועה הבימתית של הנגנים, אותה עיצב הבמאי ומעצב התנועה אריאל וולף.
התנועה כולה מתרחשת בחלל שעל עיצובו הופקדו מעצב הווידאו יואב כהן ומעצבת התאורה קרן גרנק. החיבור החד פעמי בין מוסיקה, תנועה, וידאו ותאורה יוצר ערב מיוחד, שבו הכל משתנה ללא הרף.
יוצרים: טקסט ובימוי: רועי אופנהיים I מוסיקה מקורית: זהר שרון I עיצוב תנועה: אריאל וולף I עיצוב וידאו ארט: יואב כהן I עיצוב תאורה: קרן גרנק I עיצוב במה: זוהר שואף I עיצוב תלבושות: רעות שייבה I עריכת טקסט: עידו ריקלין I עיצוב סאונד: ולרי קוטלר I תכנות וידאו ארט: דניאל בסין
משתתפים: מנצח: רועי אופנהיים I כינור: עדי חלאבין, הגר מעוז, תומר עינת, ליאה רייחלין, טליה הרצליך, נעמה צרפתי I ויולה: דניאל תנחלסון, אמיר וייצמן I צלו: ג'קי פיי, יעל שפירא, בן שיבולת I קונטרבס: דניאל ספיר
תזמורת המהפכה, מוצ"ש, 11.6, בתיאטרון חיפה