ראשת העיר חיפה, עינת קליש רותם, נפגשה אתמול (רביעי) עם ראשי מטה "המכביה" - יו"ר "המכביה", אריק זאבי ומנכ"ל "המכביה", רואי הסינג. בפגישה סוכם כי חיפה תארח את כל תחרויות המכביה לנוער, שייערכו במסגרת משחקי המכביה ה-21, שתיערך בין התאריכים 12-26 ביולי 2022. אירוח "המכביה" הוא נדבך נוסף במהלך הכולל של ראשת העיר קליש-רותם להפוך את חיפה למרכז ספורט ארצי ובינלאומי.
1 צפייה בגלריה
ראש העיר עינת קליש רותם עם אריק זאבי
ראש העיר עינת קליש רותם עם אריק זאבי
ראש העיר עינת קליש רותם עם אריק זאבי
(צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)
מהעירייה נמסר כי במסגרת זו, יגיעו לחיפה בקיץ הבא אלפי בני נוער בגילאי 14-16, מכ-80 מדינות ברחבי העולם, בהן: איטליה, ארגנטינה, הונגריה, ארצות הברית, ברזיל, בריטניה ועוד, על מנת להתחרות בענפי ספורט שונים, בהם: כדורסל, כדורגל, כדורעף ורוגבי.
עוד נמסר מהעירייה כי במסגרת אירוח התחרויות בעיר, יוקם מתחם כינוס ענק במבואותיה הדרומיים של העיר, אשר יהווה נקודת כינוס עבור הספורטאים הצעירים. במהלך שהותם בחיפה, ישתתפו בני הנוער בתכניות חינוך ובסיורים בעיר וייהנו מאירועי תרבות שונים.
בתוך כך, דנו במהלך הפגישה ראש העיר ואריק זאבי על הטמעת מיזמים ייחודיים, העוסקים במצוינות ילדים בספורט, במערכת החינוך החיפאית.
ראשת העיר חיפה, עינת קליש רותם: "חיפה עוברת בשנתיים האחרונות מהפכה בתחומים רבים והספורט הוא אחד מהם. אנו מברכים את הנהלת "מכבי" העולמית שבחרה לקיים בחיפה את משחקי הנוער. אין לי ספק שבני הנוער שיגיעו לחיפה ייהנו מחווייה מוצלחת ובלתי נשכחת".
יו"ר "המכביה", אריק זאבי: ״אנו שמחים לקיים את מכביית הנוער בעיר חיפה ושיתוף הפעולה עם קברניטי העיר יסייע לנו להגשים את התוכניות הרבות בהצלחה מרובה״.
מנכ"ל "המכביה", רואי הסינג: ״אני משוכנע שביחד עם הגורמים השונים ברשות נצליח במשימות הרבות שלפנינו ונגרום להרבה נחת בקרב המשתתפים הרבים - בטח בתקופה שלאחר הקורונה״.