חברת שובל – ברוך התחדשות עירונית הגיעה השיגה את חתימות הרוב הדרוש עבור מימוש פרויקט פינוי בינוי הענק ברחובות רוטשילד –יצחק שדה - אלנבי בחיפה.
2 צפייה בגלריה
הפרויקט המתוכנן
הפרויקט המתוכנן
הפרויקט המתוכנן
(הדמיה: זיתוני)
מדובר בתכנית התחדשות עירונית ברחובות רוטשילד 49-79, יצחק שדה 34 – 42 ואלנבי 80-90 בחיפה, אותה מקדמות קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך.
התכנית משתרעת על כ- 50 דונם, והמתחם יתוכנן בעירוב שימושים הכולל דירות מגורים, שטחי מסחר ותעסוקה, שירותים לרווחת התושבים ושטחים ירוקים נרחבים.
קבוצת שובל יחד עם קבוצת ש. ברוך נבחרו כבר בשנת 2022 על ידי כ - 450 דיירי המתחם, ובימים האחרונים נחתמו חוזים סופיים עם החברות בהתאם לרוב הדרוש. החברות החלו בתיאום תכנון מול המנהלת להתחדשות עירונית חיפה ורשות מקרקעי ישראל. בכוונת היזמים לקדם תכנית מפורטת למתחם, כאשר הציפייה היא לקבלת היתר הבניה בטווח של כ- 5 שנים.
המתחם יכלול שילוב של בנייני מגורים בבנייה מרקמית ומגדלים של עד 28 קומות. לפי התכנון המוצע יבנו כ- 2,200 דירות חדשות בתמהיל מגוון כאשר לפחות 20% מסך הדירות החדשות יהיו דירות קטנות בשטח של עד 80 מ"ר.
כמו כן המתחם יכלול כ- 7,000 מ"ר של שטחים מסחר, כ- 3,000 מ"ר של שטחי תעסוקה, וכן 2,500 של מבני ציבור לצד שטחים ירוקים נרחבים בתוך המתחם לרווחת הדיירים.

2 צפייה בגלריה
הפרויקט המתוכנן
הפרויקט המתוכנן
הפרויקט המתוכנן
(הדמיה: זיתוני)

קראו עוד:

דבורה ברוך מנכ״לית קבוצת ש. ברוך: ״מדובר על מבני רכבות ישנים מאד שנבנו בשנות ה-60, וכוללים מס' כניסות בכל בניין בני 3-4 קומות. בניינים ללא ממ"ד ולא עומדים בתקן רעידות אדמה. פינוי מתחם זה הוא התחדשות עירונית אמיתית. אנו רואים בחיפה ובאזור הזה פוטנציאל אדיר. רוב הדירות יתוכננו כך שהדיירים ייהנו מנוף לים ואנו גאים כי הדיירים בחרו בנו".
לדבריה, "האתגרים בפרויקט היו רבים. כך למשל היה עלינו לבנות אמון מחדש עם הדיירים לאחר ניסיונות עבר של חברות אחרות להחתים דיירים באופן שלא תואם את החוק. החברה שלנו עשתה סדר בנושא זה. מחקנו את כל הערות האזהרה שהיו, קיימנו כנסים בהם הסברנו לדיירים בשקיפות מלאה את הפרויקט ואת לוחות הזמנים בו וכך רכשנו את אמון הדיירים מחדש. ולראיה שיעור החתימות המרשים שהושג באופן מהיר יחסית".