בארגון הקבלנים במחוז חיפה טוענים כי אלפי יחידות דיור במחוז אינם מקודמות, בין היתר בגלל מחסור בכוח אדם ותקפידים שלא מאויישים במינהל התכנון. כך טוענים בארגון כי תפקידי יו"ר ועדת ערר מחוז חיפה ומתכנן מחוז חיפה אינם מאויישים.
1 צפייה בגלריה
חיים פיגליין
חיים פיגליין
מתריע. חיים פיגליין
(פרטי)
קראו גם: >>
עו"ד דקלה מוסרי-טל, שכיהנה כיו"ר ועדת הערר של מחוז חיפה, סיימה את תפקידה באפריל 2021 ועד כה לא מונה לה מחליף. ליאת פלד, שהיתה מתכננת מחוז חיפה, סיימה את תפקידה באוקטובר 2021 וגם לה אין עדיין מחליף.
חיים פייגלין, יו"ר ארגון קבלני מחוז חיפה וסגן נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "העובדה שאין כיום למחוז חיפה מתכנן ויו"ר ועדת ערר היא מחדל ממדרגה ראשונה - לא פחות. מדובר במחוז החולש על יותר ממיליון איש מכל העדות, ועל כ-30 ערים ורשויות מקומיות, שמקודמים בו פרויקטי בנייה רבים. נכון להיום עשרות ואולי אף מאות מהם תקועים בגלל העיכוב במינויים".
פייגלין מוסיף כי "הרי תאריכי סיום הקדנציות של מתכנן המחוז ויו"ר ועדת הערר ידועים מראש, זה מחדל שמינהל התכנון לא מתכונן מראש לעזיבתם ומכין מחליפים. אלה תפקידים שחייבים להיות מאוישים כל הזמן, הם משפיעים באופן ישיר על תפקוד הוועדות ועל מיליארדי שקלים בהשקעות של יזמי נדל"ן ואלפי שעות עבודה שלהם ושל גורמי התכנון השונים שעלולות לרדת לטמיון. אני קורא למקבלי ההחלטות לאייש את התפקידים באופן מיידי".
באשר למינוי מתכנן המחוז, ממינהל התכנון נמסר: "ממתינים לקביעת מועד המכרז ע"י נציבות המדינה".
כל החדשות והעדכונים במיינט חדשות חיפה.
פורסם לראשונה: 15:42, 20.02.22