בסוף השבוע האחרון קיימו כמה עשרות מתנגדים למדיניות החיסונים, הפגנה מחוץ לביתה של ד"ר שרון אלרעי פרייס בכרמל. ד"ר פרייס היא ראש שירותי בריאות הציבור, ומי שמזוהה עם מדיניות תקיפה ונחרצת בכל הנוגע לריסון המגפה והחיסונים.
2 צפייה בגלריה
שרון ומאיר פרייס
שרון ומאיר פרייס
שרון ומאיר פרייס
(צילום: אלי דדון)
האווירה היתה סוערת וגלשה לקריאות ואמירות קשות נגד ד"ר פרייס. חלק מהמפגינים השתמשו ברמקולים וקראו קריאות כמו: "בושה, בושה", "מכרת אותנו", "את שקרנית", "נאצית", "רוצחת ילדים", ועוד. אותם מפגינים אף תקפו עיתונאים וטענו כי אין לכנותם "מתנגדי חיסונים".
יודגש כי רבים מהמפגינים לא היו שותפים לקריאות, והגיעו לטובת הבהרת עמדתם התקיפה נגד הרחבת מדיניות החיסונים בה דוגלת ד"ר פרייס.
בעת ההפגנה שהו כל בני משפחת פרייס בבית. לצד שרון, היו האב ד"ר מאיר פרייס, והילדים הקטנים והקריאות נשמעו היטב.
ד"ר מאיר פרייס, מנהל מכון המטולוגיה בבית החולים כרמל, אמר ל"ידיעות חיפה": "אני חושב שיש לאנשים זכות להביע דעה. אבל בין זה לבין לקרוא לאישה שאת רוב חייה הקדישה לרפא ולטפל באנשים 'רוצחת ילדים', המרחק רב. גם לקרוא לשרון שהיא בת לניצולי שואה נאצית, זה חציית קו אדום או חצייה של כל נורמה מוסרית בסיסית.
2 צפייה בגלריה
המפגינים מחוץ לביתה
המפגינים מחוץ לביתה
המפגינים מחוץ לביתה של ד"ר אלרעי פרייס
(צילום: פרטי)
"מי שרוצה להביע דעה יכול להפגין ורצוי ליד משרד הבריאות, ולא ליד בית מגורים. ולא לצעוק ליד הילדים שלנו שאמא שלהם רוצחת ילדים. כולנו היינו בבית ושמענו את הקריאות. הבן שלי בן ה-7 שאל אותנו 'למה קוראים לאמא רוצחת ילדים'. ניסיתי להסביר לו שלאנשים מותר להביע דעה אבל יש דברים שלא אומרים. הוא מכיר את אמא שלו ויודע שהיא לא רוצחת ילדים וכנראה שלאותם מפגינים יש בעיות עם עצמם".
מדוע יצאת אליהם החוצה?
"נכון, יצאתי החוצה אבל אין עם מי לדבר בצורה הגיונית. מבחינה עניינית הייתי מסביר להם שמדובר בהחלטות של משרד הבריאות, שמתקבלות על ידי צוות של עשרות מומחים ולא של אדם, בכיר ככל שיהיה, ואחרי שנבחנו כל הדרכים והאופציות האחרות. אני מזכיר כי אני לא מכריח אף אחד להתחסן ומי שלא רוצה שלא יקבל".
זו אינה ההפגנה הראשונה מול ביתה של ד"ר פרייס, ולמרות הקריאות הקשות, אולי גם לא האחרונה.
ד"ר פרייס: "להפגנה הנוכחית קיבלנו התראה בניגוד לההפגנה הקודמת שהייתה ללא כל התראה. בפעם הקודמת מפגינים נכנסו לשטח הבניין המשותף שלנו. יש אצלנו אנשים מבוגרים ולא מגיע להם להיפגע מאותם מפגינים. אי אפשר ולא צריך למנוע הפגנות, אבל יש הבדל גדול בין הפגנה לבין טירוף. לקרוא לעובדת ציבור, למשרתת ציבור כל חייה, ולא נבחרת ציבור, נאצית ורוצחת ילדים, זה טירוף".