במהלך היום חגגו עשרות בני נוער מחיפה את סיום הלימודים ותחילתו של החופש הגדול בחופי חיפה. רבים מבני הנוער בחרו להיכנס לים, דרומית לחוף הסטודנטים, אזור שבו לא קיימות תחנות הצלה והרחצה בו מסוכנת ואסורה.
1 צפייה בגלריה
חוף הסטודנטים
חוף הסטודנטים
חוף הסטודנטים
(צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה)
תנאי הים באזור זה מסוכנים בשל הבורות העמוקים הנמצאים בקרבת קו החוף והזרמים החזקים הקיימים בו.
מצילי תחנה שש בחוף הסטודנטים שעקבו אחר בני הנוער שנכנסו לים חרף אזהרות המפקחים הבחינו בשעה 14:00 בשמונה בני נוער שהחלו להיסחף לעומק הים. מנהל התחנה יוסי אריאל הזניק שני מצילים, שיצאו רכובים על אופנוע ים אל עבר הטובעים.
בשלב הראשון העמיסו על האסדה הקשורה לאופנוע הים שבעה בני נוער ובמקביל המציל השני נשאר עם הטובע האחרון אותו החזיק בעזרת גלגל הצלה עד שגם זה נאסף על ידי האופנוע.
קראו גם >>>
במהלך היום המשיכו בני נוער רבים להיכנס לים וזאת למרות שמספר הפקחים במקום תוגבר בניסיון למנוע את הכניסה לים באזור המסוכן.
שני מצילים נוספים הגיעו לתגבר את הכוחות והמשיכו בפעולות ההצלה לאורך כל היום כאשר בכל פעם הם מוציאים מספר בני נוער שנכנסו יחד לים ונקלעו למצוקה.
מנהל אגף החופים בעיריית חיפה חיליק אמסלם, שיבח את הפעולות המהירות והמקצועיות של המצילים בזכותן חזרו בני הנוער הביתה בשלום. בדבריו הדגיש כי את הסכנה הטמונה בכניסה לים במקום בו לא קיימים שירותי הצלה וביקש מבני הנוער ומכלל המתרחצים שלא לסכן את עצמם לשווא ולהישמע להוראות המצילים והפקחים.