הבוקר במשך שעה ארוכה ילדי גן צוקית בכרמליה לא יכלו להיכנס לגן בשל משפחת חזירי בר שהשתוללה במקום. הורי הילדים הזעיקו את פקחי העירייה ולמקום הגיעו גם נציגים מרשות הטבע והגנים. אחרי שהצליחו להבריחם במקום נותר הרס רב והרבה טינופת.
4 צפייה בגלריה
חזיר חוצה כביש בחיפה
חזיר חוצה כביש בחיפה
חזיר חוצה כביש בחיפה
(אלעד גרשגורן)

חזירים משתוללים בגן צוקית

אמא לילדה בגן צוקית: "זה היה נורא לראות את את הגן ככה במצב שכזה. היתה ממש המולה. הגננת כתבה הודעה להורים שמי שיכול שיתעכב. ילדי גן צוקית וילדי גן ציפורן שזה אשכול כזה עם חצר משותפת והילדים של שני הגנים האלה הועברו לגן מרגלית מעבר לכביש. כלומר שלושה גנים היו בגן אחד. התארחנו בגן מרגלית הסמוך הרבה אחרי השעה 8:00 בבוקר. צוות עירוני הגיע לסדר את החצר זמן רב לקח להם לנקות את כל הבלאגן להחזיר את האדניות המושקעות למצבן הקודם לא יתאפשר…. השאלה היא מה קורה מחר ומחרתיים האם החזירים לא יבואו כשהילדים בגן! זה מחריד ומקומם. מה היה קורה אם החזירים היו נכנסים כשהילדים שלנו בחצר״?
4 צפייה בגלריה
אשפה בגן
אשפה בגן
החזירים הרסו את הגן
(צילום: פרטי)
מרשות הטבע והגנים נמסר: "מבוצע טיפול בפרטים סוררים והוצאתם מהמערכת. הפרטים בגן צוקית הוברחו מחוץ לגן. יקודם טיפול בהם. חשוב להדגיש שפרטים אלה לא חוששים מאדם ומורגלים בקבלת מזון בקרבת מקום, וזה מקור הבעיה".
חברת מועצת העיר שרית גולן תקפה בעקבות המקרה את התנהלות העירייה: ״לפני שנתיים התרעתי בפני הכאוס שתייצר ראש העיר בהחלטה חד צדדית להפסיק דילול חזירי בר מוחתמים (אלו שאיבדו פחד מבני אדם). אמרתי גם שהמשמעות היא שיותר מאוחר היא בעצמה תגרום ותורה על דילול של מאות חזירי בר. תומכות קליש תקפו אותי בכל מקום, השמיצו ולעגו. אני תוהה איפה הם היום, כולל זו שמאיימת בתביעות משפטיות כאשר נעשים פה דילולים של עשרות חזירי בר והיד עוד נטויה".
4 צפייה בגלריה
אשפה בגן
אשפה בגן
נזקי החזירים בגן
(צילום: פרטי)
4 צפייה בגלריה
אשפה בגן
אשפה בגן
נזקי החזירים בגן
(צילום: פרטי)
גולן ממשיכה: "את מחיר הניהול הכושל כולנו משלמים. הבוקר היו אלה הורי גן צוקית שלא יכלו להביא הילדים לגן עד השעה 08:00 שאז הוזעק הפיקוח לגרש משפחת חזירי בר שהשתלטה על חצר הגן. הותירו אחריהם הרס שיעלה לנו הרבה כסף לתקן (הוצאנו כבר מעל שמונה מליון שקלים כדי להגיע לנקודה שבה קליש עושה את מה שטענה שלא תעשה).הגיע הזמן שקליש תציג תוכנית פעולה סדורה ואמיתית לטיפול בכאוס. ודי כבר להאשים תושבים״.
תגובת העירייה: במהלך הלילה נכנסו חזירי בר לחצר הגן ולכלכו את החצר. עם היוודע הדבר בבוקר, צוות המחלקה לחינוך קדם יסודי סייע לגננת להעביר את הילדים באופן זמני לגן סמוך. לאחר כשעה החצר פונתה ונוקתה ונערכה לקבלת הילדים שהוחזרו בביטחה, חזרה לגן”.
פורסם לראשונה: 12:16, 11.05.22