"מגיל צעיר הרגשתי שאני נמשכת לעולם המשפט וחוש הצדק שלי עבד שעות נוספות”, מספרת בחיוך עורכת הדין ימית מוריה ישראל, שמתמחה בתחום הנזיקין. “מעבר לעיסוק בעריכת דין, אני חושבת שידע משפטי משמעותי לחיינו, ויכול לעזור בצמתים רבים בחיים”.
1 צפייה בגלריה
עו"ד ימית מוריה ישראל
עו"ד ימית מוריה ישראל
עו"ד ימית מוריה ישראל
(צילום: גיל נחושתן)
קרוב ל-13 שנים שהיא מתמחה בדיני נזיקין, ובהם נזקי גוף בפרט. לפני כחמש השנים הקימה עו”ד ישראל את המשרד בראשותה, בו היא מייצגת נפגעים בתאונות או נפגעי רשלנות שתובעים את חברות הביטוח על נזקיהם. היא בוגרת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות, ותואר שני עם התמחות ברפואה ומשפט מאת אוניברסיטת חיפה.
במקביל עו”ד ישראל מחזיקה במספר תפקידים בלשכת עורכי הדין: חברת ועד מחוז חיפה וממלאת מקום יו”ר ועדת הביטוח לאומי. לאחרונה אף מונתה על ידי שר המשפטים כחברה בוועדות ערעורים לפי חוק הנכים.
“יש תחושת שליחות בעבודתי, מגיעים אלי לקוחות שאורח החיים שלהם השתנה לאחר פציעתם או מחלתם והם לא יכולים לנהל את חייהם כבעבר ועליי מוטלת האחריות להביא עבורם פיצוי ראוי והגון, שיאפשר להם לחיות ברווחה וכן לקבל פיצוי בעבור הכאב והסבל שחוו”. “יש חשיבות גדולה שאדם ידע מהם זכויותיו, במיוחד ברגעים של חולשה בהם הוא נפגע וזקוק לעזרה רפואית או כלכלית”.
בנוסף, ימית היא גם אמא לשני ילדים, ובאופן טבעי מחלקת את זמנה בין העבודה האינטנסיבית לבין הדאגה לבית. “את שעות הבוקר אני פותחת לרוב בדיונים בבית המשפט ובתי הדין, שעות הצהריים מוקדשות לפגישות ולכתיבה משפטית. אחר צהריים מתקיימות ועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי אליהם אני מגיעה כמייצגת של לקוחותיי, אבל יחד עם לוח הזמנים הצפוף אני מקפידה על איזון והקדשת זמן למשפחה וחברים”.
"להעמיס בשעות עבודה לא יהפוך אותי לעורכת דין טובה יותר”, מסבירה ישראל. “חשוב לשים את הדברים בפרופורציות הנכונות. איזון בעיניי, הוא הדרך להצלחה בכל תחומי החיים”.
כשאנחנו מדברים איתה על הצלחה, היא מסבירה שהיא נלחמת למען הצלחה בכל תיק ותיק ושתחושת השליחות מלווה אותה בעשייתה, ומספרת לנו כי ישנם תביעות מסויימות שקיימת בהן רגישות מיוחדת שמצריכה טיפול מהיר ולא מתפשר.
“ישנם תיקי סיעוד בהם אני מייצגת אנשים מבוגרים שיכולתם לבצע פעולות בסיסיות נפגעה וכעת הם מעוניינים לממש את פוליסת הסיעוד שרכשו כשהיו צעירים, הם שילמו בעבור הביטוח את מיטב כספיהם משך שנים רבות ובעת הצורך קיבלו סירוב מחברת הביטוח בטענה כי אינם עומדים בתנאי הפוליסה, בשלב זה התערבותי היא קריטית ואני פועלת במיטב הכלים המשפטיים ובמהירות האפשרית על מנת לממש עבורם את דמי הפוליסה כך שיוכלו לרכוש באמצעותה תרופות וטיפול סיעודי, אני ממש רואה בהם כמו סבא וסבתא שלי וכל מקרה כזה נוגע לליבי”.