האירוע התרבות המרכזי של חיפה כמידי שנה, הוא פסטיבל הסרטים הבינלאומי. הפסטיבל יפתח בפעם ה-38 את אירועי סוכות בעיר, ויכלול אירועים מגוונים והקרנות בכורה.
4 צפייה בגלריה
סרט "השתיקה"
סרט "השתיקה"
סרט "השתיקה"
(צילום: דודי סקורי)
כ-150 סרטים מכל רחבי העולם יוקרנו בפסטיבל, שיתקיים בין התאריכים 8-17.10, ובהם סרטים ממצרים, איראן, תוניס וישראל, בהם שתי הקרנות בכורה. עוד בפסטיבל - מפגש עם יצירותיו וסרטיו של בכיר יוצרי הקולנוע במרוקו – נביל עיוש, אורח הפסטיבל, ומשלחת של יוצרות מרוקאיות, שיציגו את יצירותיהן וייפגשו עם הקהל, ביניהן מרים טוזאני שתציג את סרטה "הכפתאן הכחול" – זוכה פרס הביקורת הבינלאומית ב"פסטיבל קאן".

4 צפייה בגלריה
סרט "אלקרס"
סרט "אלקרס"
הסרט "אלקרס"
(צילום: יחצ)

לצד האירועים באולמות הסגורים, יכלול הפסטיבל מגוון אירועי חוצות, ובהם: הופעות של הרכבים מוסיקליים ב"רחבת הפסנתר", קפה דשא בגן "מניה שוחט" והקרנת סרטים ב"גן האם". טיילת לואי ורחוב יפה נוף יהפכו למדרחוב בימי חול המועד, אשר יכלול דוכנים, הופעות לכל המשפחה ואמני רחוב.

4 צפייה בגלריה
פסטיבל הסרטים חיפה
פסטיבל הסרטים חיפה
חגיגת תרבות. פסטיבל הסרטים חיפה
(צילום: עיריית חיפה)

טקס פתיחת הפסטיבל, יתקיים במוצ"ש 8.10.22 במהלכו יוקרן סרטה המדובר של הבימאית והשחקנית, אוליבייה וויילד, "אל תדאגי יקירתי". בטקס, אותו ינחה השחקן ליאור אשכנזי, יוענק פרס "מפעל חיים" לשחקן ולבמאי, מכרם ח'ורי. עוד בטקס - מחווה לצביקה פיק ז"ל, בהפקה מיוחדת של תזמורת "הביג בנד" לשיריו, בביצוע עוז זהבי, מיי פיינגולד וריקי גל.
4 צפייה בגלריה
פסטיבל הסרטים חיפה
פסטיבל הסרטים חיפה
אירועי חוצות. פסטיבל הסרטים חיפה
(צילום: עיריית חיפה)

לפרטים נוספים אודות אירועי החוצות ולרשימת סרטי החוצות שיוקרנו: https://bit.ly/3C6g1MM
קראו גם: >>