"אם לומר את האמת, הסיפור שהביא אותי להיות עורכת דין הוא מעלה חיוך”, נזכרת השבוע עורכת הדין אדרי בשיחה שקיימנו עימה. “אבא שלי היה צריך עזרה בעסקה שעשה והצלחתי להציל אותה והוא החליט שאני צריכה להיות עורכת דין כי אני בלתי נסבלת והוא לא רואה בשבילי מקצוע אחר”, היא אומרת וצוחקת.
שלי אדרי (41) היא עורכת דין בתחום האזרחי ושותפה מזה שנתיים במשרד מוטאי, מצגר וגרבאווי. התחום המורכב כולל בתוכו טיפול בנקודות התורפה של הלקוחות שלה, וזה, בסופו של דבר, מה שגרם לה לעשות את ההסבה המקצועית. “התחלתי את דרכי כעורכת דין בעולם הפלילי”, היא מספרת, “ושם יש כמובן המון אתגרים מעניינים ומרתקים, אבל המשיכה שלי לתחום האזרחי הייתה גדולה יותר, היכולת לעזור ליותר אנשים היא שהביאה לשינוי”.
1 צפייה בגלריה
עו"ד שלי אדרי
עו"ד שלי אדרי
עו"ד שלי אדרי
(צילום: Q Elite Beauty)
“לקחתי מהעולם הפלילי את צורת ההסתכלות ודרך העבודה על התיקים והעברתי אותה לאזרחי. היכולת להבין שיש משהו עמוק יותר באישיות של הלקוח ובמקרה עצמו עוזרת לי להבין אותו על מנת לתת לו את הייצוג הראוי. אתה מתעסק בעולמות של אנשים, רכוש, ילדים אנשים שנמצאים על סף תהום. כשלקוח מגיע אליי אני משקיעה את כל משאביי מעבר לטיפול המשפטי כדי שהוא יעבור שינוי תוך כדי תנועה ולא יפתור רק בעיה נקודתית”.
כשהיא בוחנת בעיניה את הדרך המקצועית שהיא עוברת, היא מרגישה שהיא חייבת תודה גדולה לאיציק, בעלה. “הוא חלק בלתי נפרד מההתקדמות שלי. היכולת שלו להיות שם בשבילי נותנת לי את האפשרות להתמקצע ולהיות הכי טובה שאני יכולה להיות”. ולשותפה שלה בלהה מצגר על ההזדמנות ועל החזון להקים את המחלקה האזרחית בתקופה הכי קשה ומאתגרת במדינה – בקורונה ולהוכיח שצועדים יחד, מגיעים רחוק יותר.
איך התחלנו את השותפות אתה שואל? “פניתי לבלהה להתייעצות בתיק שקיבלתי, אגלה לך שהופתעתי מהפרגון והנכונות לעזור לי. לאחר כמה ימים יצא לנו לשוחח ובלהה העלתה את הרעיון לקח לי זמן אבל כשהבנתי שמעט אנשים וקולגות מסוגלים לפרגן ולתמוך מקצועית ללא שום תמורה הסכמתי ויחד התחלנו לבנות את המחלקה”.
בתקופת הקורונה העלנו live בכל תחומי המשפט עם אנשי ציבור כגון ראשי ערים, סגנים, קולגות מקצועיות שענינו את הציבור בימי הסגר ובכך נתנו מענה ללקוחות שלנו ובכלל לאנשים שזקוקים היו לעזרה”.
המחלקה האזרחית מטפלת בדיני משפחה, הוצאה לפועל, נזיקין, תביעות כספיות.
ובפירמה עצמה ישנן מחלקות נוספות, משפט פלילי, תעבורה, משרד הבטחון.
אנחנו משתדלים שכל לקוח שמגיע אלינו יקבל את המעטפת המשפטית הטובה ביותר שהוא יכול לקבל, הלקוח מגיע הביתה.
כעורכת דין העוסקת בתחומים רגישים כמו דיני משפחה, חושבת אדרי שעצם היותה אישה מקנה לה יתרון מסוים. “נשים הן בעלות יכולת הכלה גבוהה, ניהול התיק בצורה שכלתנית יותר בשילוב אינטליגנציה רגשית גבוהה יתן את המענה הטוב ביותר עבור הלקוח”, טוענת עורכת הדין המוכשרת. “אני משתדלת לתת ללקוחות שלי את המעטפת הטובה ביותר הכוללת ניהול יומי, מהלכים שצריכים לעשות, לכוון אותם לתוצאה הרצויה והטובה ביותר עבורם. ובסופו של דבר מה מוגדר כ’ניצחון’ בתיק עבורנו”.
כששלי מדברת על נצחונות בתיקים, היא נזכרת באחד המקרים שניהלה בתקופת הקורונה ונוגע בבעל עסק שנפגע מנגיף הקורונה. “פנה אליי בחור שניהל פאב-מסעדה שקרס בסגר הראשון”, היא נזכרת. “הוא החליט שהוא רוצה ללכת להליך של פשיטת רגל. הכרתי את המקום באופן אישי, וידעתי מה הפוטנציאל שקיים בעסק.
יחד עם מנהל כספים, אופיר מצגר, בדקנו אופציה של הלוואות וניהול מו”מ עם כל הנושים. בשיא הסגר, פתחנו אופציית משלוחים של אוכל ואלכוהול בשעות הערב לבתים, מארזים למבודדים ועוד”, נזכרת שלי בפרטי הסיפור המרגש. “ככה הם הצליחו לשרוד. לשמחתי, כשנגמר הסגר, הגיעו לקוחות חדשים שנחשפו למקום בפעם הראשונה דרך המשלוחים וזה שימח אותי מאוד. התודה שקיבלנו וההבנה שלא בחרנו בפתרון המשפטי הקל ביותר היא זו שהכריעה את כף לגבי עתידו של העסק וכמובן של בעלי העסק שכן ההשפעות של ההליכים האלה משפיעות על כלל המשפחה והחיים בכלל.
“בסופו של דבר”, מסכמת אדרי בחיוך, “אני מאמינה גדולה מאוד בהתמדה והשקעה. האג’נדה שלי בחיים היא שלא משנה כמה החיים מכים חזק – זה משנה כמה אתה חוטף וממשיך להתקדם קדימה. חשוב תמיד להיות תמיד בפעולה ועשייה”.
ליצירת קשר:
טלפון: 054-933-4843 / 0542699112
דואל sheliy@sheliy-edri.com
פקס 0774701786