צעקות, עימותים ותשובות מעליבות. כך התנהלה ישיבת מועצת העיר האחרונה אותה ניהלה ראש העיר עינת קליש.
3 צפייה בגלריה
קליש זועמת
קליש זועמת
קליש זועמת
(שרון צור)
הישיבה אמורה הייתה להיות חגיגית וזאת על רקע הודעתה של קליש על רכישת הספורטן על ידי העירייה.
קליש: "זו ברכה של ממש ובשורה עבור תושבי חיפה".
חברי מועצת שינוי, להם יש רוב במועצת העיר, נמנעו מברכות ודרשו מקליש לחשוף את פרטי ההסכם עם הספורטן, כמו גם את התוכנית העסקית העומדת מאחורי הרכישה.
הישיבה התקדמה ועברה לנושא טעון נוסף, הפסקת שידורי מועצת העיר. כזכור, קליש הורתה לעירייה שלא לשדר את ישיבות המועצה, והטענה הייתה כי אין תקציב לכך. במועצת שינוי טענו מנגד כי מדובר בצעד פוליטי ופגיעה בשקיפות אותה הבטיחה קליש לציבור החיפאי.
ברת המועצה שרית גולן שטיינברג קראה לקליש ליישם את החלטות מוצעת העיר ולהשיב את שידורי מועצת העיר. גולן אף התריעה כי אי ביצוע החלטות המועצה יובילו להגשת עתירה נגד העירייה, כמו גם עתירה אישית נגד ראש העיר.
3 צפייה בגלריה
ישיבת המועצה בחיפה
ישיבת המועצה בחיפה
ישיבת המועצה בחיפה
(צילום: שרון צור)
קראו גם: >>>
במועצת העיר עלו הצעות לסדר אך ורק של חברי מועצת שינוי. בין ההצעות, הצעתו של חבר המועצה איציק בלס שדרש מקליש דיווח קבוע בנוגע לפעילויות ולעלויות הטיפול בחזירי הבר. כך הוחלט כי הדיווח יועבר לחברי המועצה בתחילת כל חודש בישיבת המועצה הראשונה.
אחרי שורה של הצעות לסדר, עלתה לדיון שאילתא של שרית גולן שטיינברג בנושא עומסי התנועה הכבדים בשכונת כרמליה.
גולן טענה כי תושבי כרמליה, כמו גם שכונות נוספות, אינם מצליחים לצאת מהשכונות בבוקר בשל משאיות העובדות באתרי בנייה בשכונות. גולן קראה לקליש: "מדוע כבר 3 שנים שאין תב"ע לשכונת כרמליה? מדוע במהלך כהונתך קליש לא נעשתה ספירה מקצועית של מכוניות יוצאות? מדוע העירייה אינה אוכפת אי כניסת משאיות לפני השעה שמונה וחצי בבוקר לשכונה?".
בשלב זה התלהט הויכוח בין קליש וגולן, ולאור בקשתה של גולן מקליש לספק תשובות, היא נענתה: ״כשתחזרי להיות בן אדם אענה לך״.

3 צפייה בגלריה
שרית גולן שטיינברג
שרית גולן שטיינברג
שרית גולן שטיינברג
(ראובן כהן)
חברי מועצה: "זו אינה הפעם הראשונה בה ראש העיר, ופעם הקודמת היה זה חבר מועצה מסיעתה, שענה בצורה פוגענית לשרית גולן. ישיבות המועצה מתנהלות בצורה מחפירה. הציבור אינו יכול לדעת מה קורה בישיבות כי ראש העיר הפסיקה את השידורים. ככה לא יכולה להתנהל עיר, ובטח שלא בסדר גודל של חיפה".
פורסם לראשונה: 08:52, 13.10.21