עורכת הדין דייאן דויד (37) מקרית מוצקין מתמחה בשורה ארוכה של תחומים כאשר העיקרי שבהם הוא דיני משפחה. בנוסף מתמחה במגוון גדול של תחומי המשפט לרבות גירושין, הסכמי ממון וגירושין, צוואות, מזונות אישה, מזונות ילדים, ניכור הורי, אבהות, אימוץ, אפוטרופסות, משמורת משותפת, הורות משמורת והסדרי שהות, איזון משאבים, חלוקת רכוש, אלימות במשפחה, ידועים בציבור וזוגות חד מיניים, בית דין רבני.
2 צפייה בגלריה
עו"ד דייאן דוד
עו"ד דייאן דוד
עו"ד דייאן דוד
(צילום: באדיבותה)
דויד בכלל חלמה להיות עיתונאית או אשת יחסי ציבור. גם מעצבת חלונות ראווה הופיע ברשימת החלומות. אבל לגורל מסתבר היו תוכניות אחרות. "התחלתי לימודי תקשורת, אבל כמו ברוב המשפחות דיברו גם אצלנו על משפטים ורפואה. מגיל קטן נלחמתי והגנתי על חברים, עזרתי לבני המשפחה בכתיבת מכתבים ותמיד נלחמתי על צדק. באמצע לימודי התקשורת נתקלתי בכמה מצבים משפחתיים שהובילו אותי באותו היום להירשם ללימודי משפטים ומאז אני לא מצטערת לרגע".
עו"ד דויד מוכיחה יום יום שהיא לא מצטערת לרגע. כיום, כשהיא מתמחה בענייני משפחה, נזיקין תאונות דרכים עבודה, תאונות אישיות ותאונות תלמידים היא מוצאת סיפוק גדול בחייה. "התחלתי את לימודי המשפטים מתוך ידיעה שארצה לעסוק בתחום המשפחה. תמיד רציתי לעזור והאמנתי שאפשר לפתור בעיות בדרכי נועם בלי להגיע למצבים לא נעימים. אך תוך כדי הלימודים, ובמיוחד בפרקטיקה עצמה, הבנתי שאנשים שמתגרשים כועסים זה על זה ומנסים לפגוע זה בזה מתוך כעס.
אני תמיד מנסה להסביר ללקוחות שאפשר להגיע לעמק השווה ללא מלחמות ושנאה. מי שמחליט ללמוד משפטים, צריך להיות שלם עם ההחלטה", היא אומרת. "אני חושבת שעורך דין זה לא סתם תוספת לשם, זה משהו בדם: להגן, להבין, לעשות את העבודה בצורה מסורה ולעמוד בכללי האתיקה, יש הרבה פרמטרים שלפעמים לא רואים אותם עוד לפני הלימודים כמו השעות הלא שגרתיות. צריך להבין שזו השקעה לטווח הרחוק ואף אחד לא נולד עם הפרקטיקה ביד.
2 צפייה בגלריה
עו"ד דייאן דוד
עו"ד דייאן דוד
עו"ד דייאן דוד
(צילום: באדיבותה)
"הסיפוק הכי גדול הוא כאשר הלקוח רושם לי תודה, או לקוחה מגיעה מאילת כי היא רוצה שאני אייצג אותה", היא ממשיכה. "אני מאמינה שאנחנו עורכי הדין יכולים לגרום ללקוחות שלנו לסיים הכל בדרכי שלום ונועם בלי להסית אותם ולהיכנס למלחמות. בתחום דיני המשפחה אתה לא רק עורך דין, אתה גם פסיכולוג.
"זה תמיד משמח לי את הלב כאשר אני מקבלת הודעה מלקוחות: 'תודה לך, את קודם כל בן אדם אנושי ואנו שמחים שבחרנו בך', זה עושה לי את היום ומרגש אותי בכל פעם מחדש".
עו"ד דויד סיימה התמחות בשנת 2014 בבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן ומאז מתמחה בתחום דיני משפחה על כל רבדיו. גם לאחר שסיימה את לימודיה היא ממשיכה להתעדכן ולעבור השתלמויות בתחום. היא מייצגת במקצועיות לקוחות בכל הארץ, ומבחינתה הלקוח הוא במקום הראשון. היא תלווה אתכם אישית עד לקבלת הגט ותבנה את התיק מתוך אסטרטגיה שמשרתת את המטרות שלכם.
"אני בן אדם סקרן וחברתי יש לי הרבה חברים, אני תמיד בודקת הכל ומתייעצת. אין לי מנטור ספציפי אבל אני עוקבת אחרי המון אנשים באינסטגרם בפייסבוק ואני מעריצה מאוד אנשים שעברו דרך קשה והצליחו, אלה הם האנשים שנותנים לך אמון שלא משנה מי את ומאיפה באת, כל עוד תשקיעי תמיד תצליחי".
כבת זוגו של נועם ואמא לתאומים רגב וניתאי בני 4 וחצי היא מנסה לשלב בין הקריירה להורות. "קורים מקרים שאני עובדת עד הלילה ומתכוננת לחקירות, לדיונים, ועונה ללקוחות גם בבית, זה כנראה עניין של אופי. בבית אני מנסה להקדיש זמן כמה שאני יכולה לילדים שלי.
הם גדלים בבית בסגנון מונטסורי, זו גישה לחיים ומי שלא מכיר, מוזמן לקרוא ולהתחבר לגישה. אני גם יוזמת פרויקטים בקריות לטובת קידום החינוך האלטרנטיבי בעיר, נמצאת בקבוצה של יזמים ארציים למען חינוך אחר ויש לי קבוצה בפייסבוק "החופש לבחור ילדי הקריות". בנוסף, אני יוזמת בתי ספר אלטרנטיביים מונטסוריים באזור הקריות במוצקין ובביאליק בהתנדבות, וחלק מקבוצה של יזמים בכל הארץ שמעוניינים שילדיהם ילמדו בגישה אחרת ואני מוכנה להשקיע מזמני למטרה זו.
"בתקופת הקורונה החלטתי שאני לא רוצה להיכנס לחרדות מכל ההפחדות ועיוות המציאות שמתרחשות ברשתות חברתיות, אז אני ובן זוגי דווקא הקדשנו המון זמן לילדים. הכנו המון פעילויות מרתקות והאמת כמה שזה עצוב שצריך להגיע למצב כזה בעולם כדי להיות קצת בחופש עם הילדים, אבל החלטנו שאת התקופה הזאת ננצל לטובה. כמובן שצר לנו על כל המשפחות שנפגעו מהתקופה כלכלית או בריאותית.
"אני ממש מרגישה צורך להודות למשפחה שלי, שעזרו לי, תמכו בי ותמיד היו שם בשביל הילדים שלי כשהייתי עמוסה. התודה הכי גדולה מגיעה לבן זוג שלי, שלא משנה מה, תמיד עומד מאחורי, מעודד ולא נותן לי ליפול. אני יודעת שלא משנה איזו החלטה אקבל ובאיזו דרך אבחר, הוא תמיד יהיה שם".
אז איפה את חולמת להיות בעוד 10 שנים?
"בין עשרת עורכי הדין המובילים בארץ בתחום המשפחה. אמא לשלושה ילדים מושלמים, נשואה באושר ובן אדם שמצליח לשלב בין הקריירה לבית, ולהיות לפחות יום אחד בשבוע בחופש שמוקדש למשפחה".

כתובת: דרך עכו 87 קרית מוצקין
טלפון: 054-7672496
מייל: diyandavid27@gmail.com
פייסבוק: עורכת דין דייאן דויד
אינסטגרם : diyan.david adv
עורכת דין דייאן דויד דוברת גם את השפה הרוסית

פורסם לראשונה: 14:53, 22.06.21