"המוסד הביטוח לאומי עושה בתקופה זו הכל כדי להקל על משפחות הנכים, הנפגעים, הפצועים, והמשפחות וכל מי שזקוק לטיפולו", אומר עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לנזיקין וביטוח לאומי.
2 צפייה בגלריה
המוסד לביטוח לאומי
המוסד לביטוח לאומי
המוסד לביטוח לאומי
(צילום: אדווה חולי)
בשנים האחרונות עו"ד אבו ורדה הרבה לתקוף את הסחבת בוועדות הרפואיות ובתחומים נוספים של הביטוח הלאומי. כעת הוא אומר כי בימים אלה של מלחמה, הוא נוכח לגלות כי הביטוח הלאומי יוזם ויותר קשר עם אזרחים שנפגעו ועם משפחותיהם, ולא ממתין להגשת תביעות. לדבריו, "הביטוח הלאומי פועל מיד להעניק להם את הזכויות של נפגעי פעולות איבה".
תחום נוסף שהביטוח הלאומי התאים עצמו למצב הוא בנושא ועדות רפואיות לנכים, כאשר הוועדות ממשיכות בעבודתן למרות שחלק מהרופאים שלהם גוייסו למילואים. כמו כן מאפשר הביטוח הלאומי לקיים ועדות רק על סמך מסמכים רפואיים ללא נוכחות הנבדק ואם יש צורך בהבהרות זה נעשה בעזרת הווטסאפ.

2 צפייה בגלריה
עו"ד סאמי אבו ורדה
עו"ד סאמי אבו ורדה
עו"ד סאמי אבו ורדה
(צילום: יח"צ)

קראו עוד:

הנחיה נוספת של הביטוח הלאומי קובעת כי בנושא נכות כללית, מי שקיבל נכות זמנית ועקב המצב לא ניתן לקיים ועדה רפואית, הנכות תוארך באופן אוטומטי.
"אין ספק שהביטוח הלאומי עשה צעדים חשובים לקראת האזרחים בתקופה זו ואני מקווה שכך ימשיך לנהוג גם בתקופות שקטות ולהעניק את השירות המיטבי בזכות ולא בחסד", אומר עו"ד סאמי אבו ורדה.
פורסם לראשונה: 12:05, 26.10.23