יש לו שני כובעים לעו"ד יעד נוה (47) נשוי למורן + שלושה ילדים מקריית חיים. בכובע הראשון שלו, הוא עורך דין מהמעלה הראשונה שמעבר לטיפול היסודי והמסור שלו בתיקים מורכבים, הוא ניחן ביכולת חשיבה מחוץ לקופסה המגיעה מתוך קריאה יסודית של חומר הראיות והכשלים שבהם, ובכך מייצג משפטית נאמנה את לקוחותיו.
3 צפייה בגלריה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
(צילום: נחום סגל)
בכובע השני שלו, הוא שם לעצמו מטרה ברורה, שיקום. לשקם את העבריינים, שלפעמים נאשמים בעבירות החמורות ביותר בספר החוקים: "לשים עבריין בכלא, זה לא פתרון, בטח לא עבורו אבל בעיקר לא למען החברה והסביבה. הוא יחזור עבריין משופר, אחרי שנה, שנתיים, חמש שנים, כאשר הוא ישתחרר, הוא יבצע את אותן עבירות רק במיומנות יתר, מתוך מה שלמד בבית הסוהר. אם העבריין רוצה להשתקם, ואני מבין את זה, ויש לי קליטה מתי זה 'משחק' ומתי לא. אני אעשה הכול כדי לשכנע את בתי המשפט ושירות המבחן, שעדיף להעניק לנאשם הזדמנות לשקם את חייו.
"לשמחתי הרבה, בלא מעט מן המקרים אני מצליח לשכנע, ובמקביל, מרגיש סיפוק אדיר לראות כיצד לאורך השנים אותו עבריין שהצלחתי להוציא אותו ממאסר, גם אם זו לא הייתה הפעם הראשונה או השניה שלו, משתקם והופך לאדם נורמטיבי מן השורה".
ואכן, משרד הבוטיק שבבעלות עו"ד יעד נוה הפך מזה כעשור מקום עליה לרגל למקרים הכי קשים שאולי תוכלו להעלות בדעתכם. הסיבה פשוטה: ההצלחה שלו במקרים רבים בתיקים אותם הוא מוביל ומייצג נאשמים, גם במקרים קשים מאוד הפכו את משרדו לאבן שואבת עבור רבים מהנאשמים בתחום הפלילי.
למעלה מעשור של ניסיון בייצוג וניהול של לקוחות בתחום הפלילי, עבירות תעבורה, יש לו לעו"ד יעד נוה. ועד כה הוא רושם הצלחות רבות בניהול תיקים מהמורכבים ביותר שנדונו, שם לנגד עיניו כמטרה מהיום הראשון שבו החל לייצג את לקוחותיו תוך שמירה על זכויותיהם אל מול רשויות ומוסדות המדינה.
3 צפייה בגלריה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
(צילום: נחום סגל)
תחת הנהגתו של עו"ד נוה, פותחה במשרד שיטת ליווי מקצועית וייחודית שתחילתה בקריאת התיקים בדרך המקצועית ביותר. קריאת התיקים במשרד מבוצעת באופן אישי על ידי עו"ד יעד נוה, מה שמבטיח את מעורבותו האישית לכל אורך הדרך בליווי וייצוג של כל לקוח.לאורך השנים הוא צבר התמחות בייצוג של קציני משטרה, אנשי קבע, אנשי שירות בתי הסוהר, עובדי מדינה, מורים ועורכי דין והשיג הצלחות רבות שהציבו אותו בשורה הראשונה של עורכי הדין הפליליים באיזור, עם משרד מצליח שמלווה לקוחות מכל רחבי הארץ.
משרד עורכי דין יעד נוה מייצג לקוחות בעבירות תעבורה, אלימות, הונאה ומרמה, סמים, נשק, מין, והצליח לאורך השנים להשיג הצלחות מרובות בביטולם של כתבי אישום ומחיקת עבר פלילי. "אני מייצג נאשמים בעבירות פליליות בתחום התעבורה ומשתדל להצליח ולספק תוצאות מרשימות". גם בעלי עסקים ומרבית המועדונים באזור הצפון מקבלים את שירותי המשרד מול המשטרה בצווי סגירה. המכנה המשותף בייצוג זה, נובע מהתמחותי בזכויות אדם והאזרח.
"לצערי, לא מעט פעמים אני מקבל תיקים לאחר שעורכי דין החלו בטיפול בהם, השוק רווי ולא תמיד מיומן או בקי. אין לאנשים מושג כמה חשוב להיוועץ בעו"ד לפני חקירה ראשונה זו החקירה שתרדוף את הלקוח כל חיי התיק ועו"ד מקצועי יכול לחולל פלאים בנושא".
3 צפייה בגלריה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
עו"ד יעד נוה
(צילום: נחום סגל)
עו"ד יעד נוה בכלל החל כמסעדן מצליח כזכיין של רשת בורגראנץ'. כבר אז, כשעסקי המזון שלו שגשגו, הוא החל להתעניין בלימודים אקדמיים, ובחר במשפטים לפני כשני עשורים "לא בשביל לעסוק במקצוע", כמו שהוא מספר. אך כל זה השתנה לפני כ-15 שנה, עם סיום לימודים ופשיטת הרגל של הרשת שבה היה זכיין: "החלטתי להתמקצע בתחום המשפטי-פלילי - וכמו כל דבר שעשיתי בחיים, אני מתמקד בו ואני עושה אותו על הצד הטוב ביותר".
אתה מייצג נאשמים שנחשבים לעבריינים מסוכנים מאוד, את מי לא תסכים לייצג?
"עבריינים בתחום ביטחון המדינה לא יכנסו אצלי למשרד, ואני בהחלט מעדיף עבריינים שמעוניינים להשתקם. הם יכולים להיות עבריינים כבדים, שמאחוריהם שורת תיקים ומאסרים ממושכים, אבל אם אדם מגיע אליי, ואני מבין ממנו שהוא רוצה לפתוח דף חדש ולהשתקם, אני איתו. מבחינתי, "מודה ועוזב ירוחם'. כאמור, לשמחתי, לא מעט מהשופטים שאני עומד מולם מקבלים את עמדתי. צריך להבין שכל אדם במדינה, הגם שביצע עבירה חמורה ביותר, ראוי לשיקום.
החברה צריכה להבין, שהדרך הקלה והמהירה היא להעניש ולשלוח אל מאחורי סורג ובריח אבל אנחנו בסופו של יום דוחים את הקץ, מרחיקים את הרעה החולה מאיתנו וקונים קצת זמן שקט ואז מה? איך הוא חוזר לחברה? לא בכדי נקבע בדו"ח ועדת דורנר (הוועדה הציבורית לבחינת מדיניות הענישה והטיפול בעבריינים)
בדו"ח השופטת דורנר(שופטת עליון שבחנה את ההשפעה של המאסר על עבריינים) קבעה כי אין טעם בהרתעה דרך מאסרים אם הנאשם לא מתקן את דרכיו, "ועבורי אם עבריין חוזר למוטב זה סיפוק אדיר".
בסופו של יום סחף האדרנלין הבלתי פוסק, היכולת להשפיע ולשנות, והעניין האינסופי הם שמחזיקים אותי צעיר וחד במקצוע הזה.

עו"ד יעד נוה: 050-335-0561
כתובת אימייל: ynlaw40@gmail.com
כתובת: אחי אילת 60 29058 חיפה