"לצערי, בשנה החולפת היקף הפניות המגיע למשרדנו הפרוס על פני ארבעה סניפים מצפון עד דרום, הגיע לתדירות מטורפת. נכון שתודה לאל, בסופו של דבר אנו מתפרנסים מאותו טיפול משפטי שאנו מעניקים ללקוחותינו (כמו אצל רופא שיניים, מגיעים רק כשכואב ואין ברירה), יחד עם זאת, הרי שכל פניה כזו טומנת בחובה עזרה של ממש לאנשים ומשפחות שלמות שנקלעו לחובות – וזה לא משנה אם מדובר בחובות גדולים או קטנים, בכל מקרה, הם מגיעים אליי בשלב שהם כבר לא יכולים להחזיר את החוב או ממש רגע לפני שהתשלום חוזר. כמובן שהשנה האחרונה הייתה חריגה במיוחד וההסבר לכך פשוט, נתקלנו במקרים שבכל חודש אנשים מחזירים תוספת של אלפי שקלים רק עבור הריבית של משכנתאות. תוסיפו לזה את הכפלת המחירים של הכלים החד פעמיים או את עליית המחירים בשיעור של עשרות אחוזים שכל משפחה מוציאה על שתייה קלה ותקבלו תוצאה ברורה מאוד: רבים מהאנשים שנכנסו לסחרור הכלכלי, נקלעים לחובות שאין להם באמת שום סיכוי להחזיר והם אפילו לא מצליחים לדמיין את האור בקצה המנהרה - וכאן אני נכנס לתמונה".
3 צפייה בגלריה
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
(צילום: נחום סגל)
אלו דברי ההקדמה של עו"ד עמירם אלקובי, בן ה-41, בעל משרד עורכי דין החולש על ארבע ערים מצפון ועד דרום שהצליח בעשר אצבעות, במהירות יצירתיות וחדות מחשבה להפוך לאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בכל הקשור להליכי חדלות פירעון והסדרי חובות. הבחור הנמרץ סיים את לימודי המשפטים שלו ושנה לאחר מכן פתח משרד עורכי הדין שכיום מונה כ-30 עובדים מהם עורכי דין וצוותי מנהלה. להוציא את המשרד הראשי שלאחרונה שינה את כתובתו לדרך חיפה 37 בקריית אתא (מול איקאה/רדיזיין) ישנם כאמור עוד שלושה סניפים בתל אביב, ירושלים ובאר שבע, שעיקר פעילותם המשרדים הינה בהפטר מחובות ובביטול הגבלות ועיקולים, בהליכי חדלות פירעון לאנשים פרטיים וחברות, פשיטות רגל, בניהול הסדרי חוב, בגביית חובות ובייצוג חייבים וזוכים בהליכי הוצאה לפועל. אבל לא רק, בחלק מהסניפים גם מעניקים שירותים משפטיים שונים. פעילות אינטנסיבית זו היא מה שהביאה לכינוי של עו"ד עמירם אלקובי כאלוף ההפטרים של המדינה.
הוא עשה זאת בהרבה נחישות, התמדה, וכמובן יכולת אישית מולדת, ובעיקר כמו שהוא מדגיש "הרצון לסייע שמביא אותי כל העת ללמוד כל תיק על בוריו ולהכיר את זה שיושב מולי. אני אומר לעצמי ולעובדי המשרד בכל יום: אם בורא עולם נתן לנו את הזכות לעזור לאנשים ואפילו להתפרנס מזה, בואו נהיה שליחים טובים, בואו נטפל בכל תיק בדיוק כפי שהיינו רוצים שיטפלו בנו או בבני המשפחה שלנו".
3 צפייה בגלריה
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
(צילום: עצמי)
לדברי עו"ד אלקובי, "עבורי אלו שבאים לפתחי משרדנו בשעתם הקשה הם לא לקוחות אלא בני אדם, שנושאים על גבם משפחה או עסק (לעיתים גם וגם) ותמיד החלטה או התנהלות כלכלית שגויה שהביאה אותם להחלטה לנסות פתרון אחר - ולהגיע אליי. כמובן שלא כל הסדר ולא כל תהליך, שמתאים במקרה אחד יתאים גם במקרה השני. צריך להכיר את האדם על כל המכלול שלו, להעריך סיכויים מול סיכונים ורק אז להתאים לו את ההסדר וההליך המתאים ליכולותיו האמיתות, הרי אין טעם לעשות הסדר שאדם לא יעמוד בו.
"אפשר לומר שראיתי הכל מהכל, אין תיק מתוך אלפי התיקים שאני עוסק בהם ביום יום, שאני לא מכיר ויודע לטפל בו. היום אני יודע לומר יותר מתמיד, שלכל דבר, גם אם הוא מורכב ונראה חסר סיכוי, תמיד יש פתרון" גם הליכים שנראים חסרי סיכוי למדנו כיצד (באתגר גדול יש לומר), לפצח אותם ולאפשר לאדם והמשפחה שהגיעו אלינו חפויי ראש, להתחיל דף חדש בחיים כשהם מאושרים ונטולי חובות.
"רק שלשום סיימתי תיק, אחד המורכבים ביותר, שנמשך בדיוק שנתיים. זה תיק שעמלנו עליו ללא הפסקה וכבר היה שלב שנראה היה שהוא חסר סיכוי. מדובר באדם, המקבל קצבה ממשרד הבטחון בשל פוסט טראומה שנגרם מאירוע שחווה בשירותו הצבאי. בבעלותו של אותו אדם יש דירת מגורים וסך חובותיו חופף לשווי הדירה בה הוא מתגורר. במקרים כאלו, כמעט ואין שאלות, בית המשפט קובע שהחייב (שמוגדר יחיד בהליכי חדלות פירעון) ישלם בדיוק את הסכום שהיה נשאר לו דירת המגורים היתה נמכרת - וכל זאת מבלי שהדירה תמומש בפועל. הצלחנו לשכנע את בית המשפט שנצליח להגיע להסדר נושים, שיאפשר להשאיר את הדירה ברשותו, ולשלם רבע מן החוב. לאחר שבנחישות רבה הצלחנו לשכנע את הנושים (ולא היו מעט), בית המשפט אישר את ההסדר - וכעת נותר לחייב רק לשלם אותו.
3 צפייה בגלריה
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
עו"ד עמירם אלקובי
(צילום: נחום סגל)
"אך למרות כל הניסיונות להשיג את התשלום עבור ההסדר, זה לא צלח והלקוח שלי לא הצליח לגייס את הכספים כפי שהתחייב והוסכם במסגרת ההסדר.
למרות כל זאת הצלחנו לשכנע את בית המשפט, וזה לא היה פשוט, שיאפשר לו הסדר תשלומים נוח שיחליף את התשלום החד פעמי כ - 250,000 ₪, לשמחתנו בית המשפט הבין את המצב המורכב וניאות להצעתנו - וזאת על אף העובדה שכבר הגענו להסדר נושים שקיבל תוקף של פסק דין. במקביל, מתוך חשיבה יצירתית והבנה שחייבים לצאת מחוץ לקופסה, הצלחתי לשכנע את משרד הבטחון להעביר לו את קצבתו לשנים הבאות בתשלום אחד מה שאיפשר את תשלום ההסדר המקל, וממש השבוע האדם הזה יצא מכל חובותיו והשאיר גם את הדירה בבעלותו. כשרואים דבר כזה זה מביא לסיפוק אדיר, זה מזכיר לי למה אני אוהב לעסוק בתחום. מספיק לי רק לראות את חיוכם של האנשים ואת ההקלה הגדולה שהם חווים כדי להזכיר לעצמי שיש לי את הזכות לעסוק בתחום שבמסגרתו אני מצליח לעזור לאנשים.
לדברי עו"ד אלקובי, הצלחתו נובעת גם מהשיטה העסקית בה הוא מאמין שהתגלגלה מתוך רצונו לסייע לחברה: "בתחום חדלות הפרעון למי שמגיע אליי אין את הכסף לשלם מיד את כל שכר הטרחה - זה הרי ברור. אמר לי פעם לקוח והחלטתי לאמץ את הגישה, הוא אמר שאני כמו ''רמי לוי'' של עולם המשפט. אני דואג להיות הגון במחירים ולתמחר את שכר הטרחה משמעותית פחות ממה שמרוויחים כולם וכך אני מצליח להשיג יותר לקוחות. אז כן, אני מרוויח פחות על כל תיק ותיק ממה שמקובל בשוק, רק שבמקביל אני מגדיל את מעגל הלקוחות והתיקים, כלומר הרווח הוא רק בגלל היקף התיקים ולא כי הרווח שמן בכל תיק ותיק. זו השיטה ואני גאה בה, היא פעלה ופועלת היטב במהלך השנים וגם קוצרת הצלחות מוכחות ושביעות רצון בקרב הלקוחות".

ליצירת קשר עם משרד עורכי דין עמירם אלקובי ושות' : https://amiram-lawoffice.co.il/
משרד עו"ד עמירם אלקובי כתובת:
דרך חיפה 37 (מול איקאה/רדיזיין) קריית אתא.
טלפון: 0733-869999