חברי הקן של תנועת הנוער העובד והלומד מהכפר דבוריה שבגליל הגיעו היום (חמישי) למרכז האונקולוגי על שם יוסף פישמן שברמב"ם, כדי להפגין תמיכה בצוות הרפואי לאור שלל מקרי האלימות הרבים, אותם חווה הצוות בתקופה האחרונה.
2 צפייה בגלריה
מחזקים את הצוותים הרפואיים
מחזקים את הצוותים הרפואיים
מחזקים את הצוותים הרפואיים
(צילום: רמב"ם)
את פני בנות ובני הנוער החברים בקן קיבלה דר' אלונה זר-קוך, מנהל האונקולוגיה הרפואית באגף באונקולוגי, יחד עם נציגות מכובדת לרופאי האגף ומערך הסיעוד: דר' דניאלה זלמן, מרינה וורוביציק, שאהר דראושה, עאידה עבאדי, אירנה מייקלר, ענבר אמסלם ואורנה קרן.
2 צפייה בגלריה
רמב"ם
רמב"ם
הצוותים חווים אלימות. רמב"ם
(רמב"ם)
קראו גם: >>
את הקן הובילה אנואר מסאלחה, רכזת התנועה, שנשאה את הדברים הללו בפתח המפגש המרגש עם צוות בית החולים: "באנו היום, אני והחניכים המשתתפים בתנועה, כדי לחזק אתכם, לתמוך בכם, להביע בפניכם את הערכתנו הרבה והמלאה, על העשייה והעבודה שלכם בשטח, ובמיוחד על ההתמודדות שלכם מול תופעת האלימות כלפי הצוות הרפואי שהולכת ומחמירה.
"כחלק מההערכה שלנו כלפיכם, בחרנו לחלק מתנות סמליות כדי שתדעו ותזכרו שהאחוז הקטן שמתנהג באלימות, לא משקף את היחס והרגש האמיתי של האנשים בחוץ, אלא להיפך, העם עומד מאחוריכם, תומך בכם והמילים לא יכולות לתאר את המצווה שעשיתם בכל תקופת הקורונה בשנתיים האחרונות כדי להציל חיי אדם".
"אנחנו אסירי תודה לכם ומקווים שמהיום יתחיל שינוי, ושהרוב ינצח את המיעוט האלים, ותופעת האלימות בבתי החולים והמרכזים הרפואיים תלך ותעלם".
החניכים והחניכות רכשו מאות כוסות אישיות לשתייה חמה עבור כל איש ואשת צוות, אחים, רופאות, פרא רפואי וכוח עזר, וביצע חלוקה אישית לכולם, גם עבור אלו שיגיעו לעבודה במשמרות הערב. על כל כוס אישית הודפס משפט מדברי דר' מרטין לותר קינג: "הטוב מעולם לא הושג באמצעות אלימות".
דבריה של אנואר חתומים בקריאה כנה ואמיתית: "אנחנו שולחים מכאן קריאה לכל הגורמים במדינה, להילחם בתופעה הזו ולמצוא פתרונות אמיתיים כדי שהצוותים ירגישו ביטחון במקום עבודתם".