הכירו את הבאוהאוס סגנון באוהאוס, שכבש את לבבותיהם של מעצבים ואדריכלים ברחבי העולם הפך לפופולרי מאוד בארץ.
את הבאוהאוס בישראל אפשר לראות מקרוב בכל רחבי הארץ לצד תל אביב העיר הלבנה, חדרה, ירושלים וגם ניתן להתרשם מסגנון הבאוהאוס בחיפה.
מבנים אייקונים כגון: שוק תלפיות בשכונת הדר כרמל, אזור אשר מתעורר מחדש בקרב הצעירים, קולנוע אורה המיתולוגי, בית הזכוכית הנחשב ליצירה אדריכלית בעלת משמעות בינלאומית, אשר נבנה ב-1938 בתכנונו של האדריכל תיאודור מנקס, דרך הים 25 המבנה שאותו תכנן אדריכל בוגר הבאוהאוס, אריה שרון, מבנה זה שוכן באחד הרחובות היפים ביותר בחיפה, המקשר בין מרכז הכרמל לחוף הים וגם תחנת הכוח חיפה א' שתוכננה עבור פנחס רוטנברג.
הסגנון נקרא למעשה על שמו של בית הספר הגבוה לעיצוב "הבאוהאוס", שפעל בגרמניה בתחילת המאה הקודמת. עקרונות הבאוהאוס כוללים עיצוב פשוט, מינמליסטי, אלגנטי ובעיקר – פונקציונלי. חלונות באוהאוס מעוצבים תוך מחשבה על הכנסה מקסימלית של אור, אוויר ונוף אל תוך הבית, תוך ויתור על קישוטיות מיותרת. מסיבה זו, חלונות באוהאוס מתאימים במיוחד לחללים קטנים, שכן הם מסוגלים לגרום להם להיראות גדולים ומרווחים יותר. בחללים כאלה ניתן גם לבחור בחלונות קליל באוהאוס הזזה, המאפשרים חיסכון נוסף ומשמעותי בשטח.
1 צפייה בגלריה
קליל
קליל
קליל
(צילום: שירן כרמל)
עקרונות עיצוב הבאוהאוס של קליל לחלון יש כוח, מדובר בעולם שלם של עיצובים, דגמים, פתרונות ופיתוחים שתפקידם לוודא כי אנחנו מיצרים חיבור מושלם בין הבית לעולם ומפתחי הבית שלנו מספקים לנו את מירב האור, האוויר והיופי האפשריים, תוך שמירה על ביטחון ובידוד מפני מזג האוויר שבחוץ בעת הצורך.
סדרות קליל באוהאוס מבוססת על עקרונות עיצוב ופיתוח השומרים על נאמנות לסגנון הבאוהאוס תוך התאמה לעידן המודרני לדרישות מתקדמות ולסגנון הבנייה הישראלי. כמה מהעקרונות הללו כוללים:
מינימליסטיות ופונקיונליות: עיצוב הבאוהאוס הוא פשוט ונטול קישוטים מיותרים. החלונות מעוצבים בזוויות ישרות, משטחים מישוריים ופרופילים צרים ככל הניתן.
חוסר סימטריה בעת הצורך: חלוקות שאינן סימטריות מאפשרות למעצב ליצור חלון המספק רמה מקסימלית של שקיפות.
אוניברסליות: חלונות הבאוהאוס של קליל מתאימים לסגנונות עיצוב שונים, לבתים שונים ולאיזורים שונים ברחבי הארץ. כוחו של חלון בהשפעה על החלל בו הוא ממוקם הוא אינסופי. חלונות הבית שלנו מהווים את החיבור המושלם בין הבית לעולם, זהו הפתח המקשר בינינו לבין העולם השוקק הסובב אותנו. בין אם אנו מוקפים בנוף אורבני צבעוני או בטבע ירוק ושקט– חלונות ביתנו מאפשרים לאווירה, לריחות ולקולות להיכנס אלינו הביתה ולעזור לנו להרגיש חלק מהמקום בו בחרנו לחיות.
סדרת חלונות הבאוהאוס של קליל
אם אתם משפצים את הבית הישן או שקועים בעיצובו של בית חלומותיכם, ואתם מחפשים חלונות איכותיים בסגנון מודרני אך מינימליסטי, סדרת חלונות הבאוהאוס של קליל היא הפתרון בשבילכם. סדרת קליל באוהאוס היא בין האהובות ביותר של החברה הוותיקה, והיא מתאפיינת בחלונות גדולים ואלגנטיים בעלי פרופילים צרים ביותר ובגימור מושלם. חלונות באוהאוס קליל מאופיינים בעיקר בחלוקות אופקיות, כדי למסגר את הנוף ולאפשר כניסת אור מקסימלית. הטכנולוגיה המתקדמת של קליל מאפשרת גם לחלונות גדולים במיוחד להיראות מינמליסטיים, תוך הימנעות משימוש במסגרות כבדות ומגושמות שמכבידות על מראה החלל.
חלונות הבאוהאוס של קליל מתחלקים לשלוש סדרות, המתבססות כולן על עקרונות עיצוביים וטכנולוגיים זהים. שלוש הסדרות מאפשרות גמישות אדריכלית נרחבת, המאפשרת התאמה מושלמת של חלונות באוהאוס לכל בית ולכל טעם אישי:
  1. קליל באוהאוס 5600– סדרת חלונות, דלתות וויטרינות בפתיחת ציר, כולל פתיחת קיפ רוחבית.
  2. קליל באוהאוס 7600– סדרת חלונות ודלתות הזזה במראה מינימליסטי.
  3. קליל באוהאוס 1600– סדרת חלונות הזזה חדשנית, המתאימה במיוחד למפתחים קטנים ובעלת גמישות עיצובית נרחבת.
את סגנון הבאוהאוס של קליל ניתן לראות מקרוב באולם התצוגה במתחם רדיזיין, דרך חיפה 44, קריית אתא.
קליל לשקט נפשי קליל היא החברה הותיקה והמובילה בישראל בפיתוח וייצור ופתרונות, ומערכות אלומיניום מתקדמות לחלונות ודלתות באיכות הגבוהה ביותר ותקנים מחמירים. איכות ההתקנה אינה פחות חשובה מאיכות מערכת החלונות. על מנת להבטיח את איכות המערכות גם בבית הלקוח, התקנה מקצועית ושקט נפשי לשנים קליל מפעילה את תוכנית המתקינים המורשים. התקנת מערכות על ידי מתקין מורשה מוסמך, בדיקת ובקרת התקנה של קליל ו7 שנות אחריות משולבת על כלל מרכיבי קליל במערכת.