מהפכת התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה יוצאת לדרך: מיום שישי הקרוב (13.5.22) ישודרג השירות עם הפעלת קו 4 החדש של המטרונית ושדרוג מערך קווי האוטובוסים של אגד. שדרוג זה מצטרף לפתיחתה של הרכבלית בעיר, לפני כחודש.
השינויים שייכנסו לתוקפם בסוף השבוע הקרוב הינם תולדה של תכנון מעמיק ובדיקה קפדנית של צרכי התושבים באזור חיפה.
2 צפייה בגלריה
אוטובוסים של אגד
אוטובוסים של אגד
אוטובוסים של אגד
(צילום: ארכיון אגד)
במסגרת התוכנית החדשה הוגברה התדירות של קווים בעלי ביקוש גבוה וצומצמו קווים לא יעילים שסבלו ממיעוט נוסעים. בנוסף, הוגברה הפריסה של הקווים והקישוריות בין כלל אמצעי התחבורה הציבורית בחיפה: קווי המטרונית, הרכבלית, מערך האוטובוסים ושירות "תיק-תק" של אגד, הפועל בעיר כשירות משלים.
במסגרת ההתייעלות, תתוגבר תדירותם של קווים רבים בעיר חיפה, שבעה קווים שינו את מסלולם, שני קווים ישנים יקבלו מספרים חדשים ושבעה קווים יבוטלו בשל חפיפה עם שירות מקביל או מיעוט נוסעים.
הקו החדש של המטרונית, קו 4, ינוע בתדירות גבוהה מאוניברסיטת חיפה דרך הטכניון למרכזית המפרץ.
בעקבות השינוי, קו 4 של אגד שנוסע במסלול מעגלי בין הרחובות אבן גבירול וביל"ו, יהפוך לקו 41. גם מספרו של קו 5 של אגד שנע בין הגרנד קניון לתחנת בת גלים בעיר ישתנה ל-51.
2 צפייה בגלריה
העיר חיפה
העיר חיפה
העיר חיפה
(צילום: shutterstock)
קו 25 מהדר לשפרינצק שפעל עד כה רק בימי שבת, יחל לפעול בכל ימות השבוע בתדירות של 12 דקות בשעות העומס. כמו כן, תגדל משמעותית התדירות של קו 1 של אגד בין מרכזית חוף הכרמל לטכניון.
במסגרת השינויים במטרופולין, ישתנה מסלולם של שבעה קווי אגד: מדובר בקווים 30, 31, 54, 55,76, 115 ו-146.
כפועל יוצא מההתייעלות של מערך התחבורה הציבורית בעיר, בוטלו שבעה קווים, והשירות לנוסעים ולנוסעות במסלולים אלה יינתן באופן מיטבי באמצעות קווים חלופיים. מדובר בקווים 46, 101, 141, 143, 216, 225 ו-237.
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי, ביקרה השבוע במרכזית המפרץ בעקבות השינויים המתוכננים: ״אני שמחה ונרגשת לחנוך את קו המטרונית החדש, עוד צעד במהפכת התחבורה שאני מקדמת במטרופולין חיפה והסביבה.
"משרד התחבורה בראשותי שם את התחבורה הציבורית ואת הצפון בראש סדר העדיפויות וימשך להשקיע מאות מיליונים כדי להרחיב את הכמות והאיכות כך שכל אחת ואחד מכן ומכם יוכלו להגיע לאן שתבחרו. אני מזמינה את כל תושבות ותושבי חיפה והסביבה לשים את הרכב הפרטי בצד, וליהנות ממהפכה בתחבורה. נסיעה טובה".
פורסם לראשונה: 11:06, 12.05.22